„S Malínem jsme hráli už před čtrnácti dny pohárové utkání. Víme, co od soupeře očekávat. V hlavě už mám připravenou sestavu, snad se nám vyhnou zranění," doufá kutnohorský trenér František Onderka a navázal: „Ve středu jsme postrádali čtyři obránce, kteří museli zůstat v Praze. Postavíme stejnou sestavu jako v Křeseticích."

Tomáš Vojtíšek.Ani Malín nechce prohrát a trenér Tomáš Vojtíšek doufá, že se mu kádr na sobotu sejde: „Bereme to jako každý zápas. Chceme vyhrát jako vždy, ale musím mluvit s pokorou, jedeme minimálně pro bod. Otázkou je, s jakým kádrem do Lorce pojedeme." Co může hrát v Lorci roli? „Těch faktorů, které mohou hrát roli, je spousta. Záleží na tom, kdo bude zápas pískat, kdo bude mít momentálně lepší formu nebo komu se sejde víc lidí. Spousty lidí, ať už od nás nebo z Kutné Hory, jsou na školách, dělají státnice nebo musí do práce," odpovídal trenér Malína.

Podle Tomáš Vojtíška budou domácí favoritem tak či tak. „Ano, Kutná Hora je favoritem. Hraje doma a v tabulce je výš. Kolik udělala bodů na jaře, není podstatné," připomněl pohled na jarní tabulku, kde má Malín jen o bod méně. „Formu mají, ale výkony Malína na hřišti bych nechtěl komentovat," kontroval Onderka.

Malínu může hrát do karet fakt, že Lorečtí prohráli nedávno ve Zbýšově a naposledy ve středu v Malešově. Trenér hostí má však na celé jaro svůj názor. „Jsem zastáncem toho, že tato jarní půlsezona, když to řeknu slušně, je hodně divná. Odkládají se zápasy, což regulérnosti nedodá. Zápas odložený o čtrnáct dní může mít zcela jinou váhu než v původním termínu," upozornil Vojtíšek.

František Onderka.To nic nemění na tom, že se Kutná Hora B sama dostala pod tlak. Odehrané zápasy se v tabulce srovnali a Kutnohorští mají na čele náskok pouze dva body. „Pod tlakem jsme už od té doby, kdy jsme měli postoupit z III. třídy. Chceme vyhrávat, ale bohužel to zatím moc nejde," pokrčil rameny Onderka.

A na co si budou muset dávat oba týmy u soupeře velký pozor? „Největší hrozbou Kutné Hory jsou rychlé protiútoky a standardní situace, které umí dobře kopat. Pokud se jim hráči sejdou a budou mít kádr doplněný o hráče z áčka, tak budou určitě hodně nebezpeční," myslí si Tomáš Vojtíšek. Podobnou věc si myslí i František Onderka: „Malín bude nebezpečný jako každý soupeř u nás. Z brejků. Mají Pilaře s Kročákem, ale vzadu dělají chyby. Musíme si pohlídat protiútoky."

Zamíchá Malín postupovými kartami nebo Kutná Hora B znovu na čele tabulky odskočí Sedlci? Zápas začíná v sobotu od 17 hodin v Lorci.

9. kolo okresního přeboru: Malín - Kutná Hora B 2:3, 20. října 2012.Jak se hrálo na podzim?
Malín - Kutná Hora B 2:3 (1:2)

Kutná Hora B ukázala, že na první místo právem patří. V těžkém utkání v Malíně dokázala zvítězit 3:2. Sparta vedla v první půli 2:0, když se trefili Luňáček s Lebedou. Ovšem do přestávky stačil snížit malínský Pilař – 1:2. Po přestávce Malín zabral a v 54. minutě vyrovnal na 2:2 středopolař Lukáš Kraus. O výhře hostí však záhy rozhodlo povedené střídání Onderky, který poslal na plac Pavla Krále a ten vstřelil třetí gól Kutné Hory B – 2:3.

Branky: 39. Pilař, 54. L. Kraus – 20. Luňáček, 35. Lebeda, 58. P. Král. Rozhodčí: Melichar, bez ČK. Diváci: 60. Malín: Staš – P. Kraus, M. Novotný, P. Štoček, Husa – Růžička, L. Kraus, J. Kročák, Hylský – Pilař, J. Vrba. Střídal: Trousil. Trenér Tomáš Vojtíšek. Kutná Hora B: Vavřina – O. Nedvěd, M. Šváb, Fajfr, T. Pospíšil – Hulman, Lebeda, Krupička, Rumpli – Luňáček, O. Černý. Střídali: P. Král, Kopecký, O. Pudil. Trenér František Onderka.