Sparťané měli soupeři co vracet, protože v podzimním vzájemném duelu doma prohráli 6:8. Tentokrát to ale bylo jiné. Byli to právě oni, kdo šel do vedení a měl více ze hry. Za příznivého stavu 3:1 na ně sice přišla slabší chvilka a dovolili Čáslavi vyrovnat, ale pak opět zvýšili aktivitu a na hřišti to bylo znát.

„Souboj dvou nejlepších týmů soutěže dokonale prověřil naši elitní pětku. Kluci si ho užili se vším všudy a jsem rád, že se jim zápas vydařil a hlavně že odvedli velmi dobrý a zodpovědný výkon. Čáslavský celek má bezesporu svoji kvalitu, ale nyní jsme byli očividně lepším týmem my," konstatoval kutnohorský trenér Luboš Hájek.

I po vysoké výhře nad lídrem tabulky však zůstal nohama na zemi. Trápí ho zejména skutečnost, že úspěch jeho týmu je dlouhodobě postaven pouze na pětici hráčů. „Tentokrát vypomohl Martin Vosáhlo, ale je na něm vidět, že s fotbalem začal teprve nedávno, a proto má stále co dohánět. Už by to chtělo, aby na sebe někdo výrazněji upozornil z béčka, ale výkony z poslední doby tomu příliš nenasvědčují," naznačil kouč Sparty.

Ten v této souvislosti vyhlásil nábor nových dětí narozených v letech 2003 až 2005. Kdo by měl zájem si fotbal vyzkoušet a následně posílit kutnohorský tým, může přijít vždy v pondělí a ve čtvrtek od 16 hodin přímo na hřiště v Lorci nebo se předem informovat na telefonním čísle 724 765 382, případně na klubovém webu ZDE.

Zápas na druholigovém fotbalovém stadionu v Čáslavi, kam jako diváci zavítali i zástupci Viktorie Sedlec, se nejvíce povedl M. Hájkovi. Ten o každý míč bojoval jako lev, navíc se mu povedl husarský kousek, když tři ze svých čtyř gólů vstřelil hlavou, a to patřil mezi nejmenší hráče na hřišti!

„Jsem rád, že mu to takhle vyšlo, ale velkou pochvalu zaslouží celý tým, který si sáhl na dno fyzických sil. Hodně jsme také profitovali z tradičně výborně zahraných přímých kopů v podání Bárta Hlavinky. Celkově mám z utkání dobrý pocit, i když by se několik připomínek na adresu některých jednotlivců našlo, ale to s nimi proberu osobně na tréninku, abych jim nyní nekazil radost z vítězství ve velkém zápase," řekl s úsměvem na rtech Luboš Hájek.

Sladkou tečkou pro něho byla palačinka, kterou snědl přímo na hřišti. „Čáslavská áčková mladší přípravka má hezký zvyk, že kluci na konci zápasu dostanou domácí moučník. Už jsem měl možnost ochutnat perník a teď palačinku. Bylo to moc dobré a ještě jednou děkuji, že se na mě také dostalo," vzkázal pozitivně naladěný trenér Sparty do Čáslavi a dodal: „Třeba se tím nechají inspirovat i naše maminky."

Fotbalisté Čáslavi nebyli podle jejich trenéra správně namotivovaní. „Před derby jsme měli náročný program, protože jsme byli na soustředění a na turnaji v Pardubicích, kde si kluci sáhli na dno sil. Hráči nebyli na zápas správně nažhavení. Byli bez chuti. Když nefunguje hlava, tak se nedaří," ví trenér Jan Spáčil.

Ten se svým mužstvem prohrál poprvé v sezoně: „Co se týká okresního přeboru, tak jsme prohráli poprvé, jinak na turnajích také občas prohrajeme. Tabulku moc nesleduji, protože by se to u těchto dětí sledovat nemělo. Pak zbytečně vznikají takové v uvozovkách prestižní zápasy. Přitom o nic nešlo."

Více fotografií z utkání v Čáslavi si můžete prohlédnout ZDE.

Čáslav A - Kutná Hora A 5:10 (1:3, 2:3, 2:4)

Hrací doba: 3x 18 minut. Rozhodčí: D. Zoufalý (Malešov).

Branky Čáslavi A: Šejvl 2, Tvrdý 2, Meszároš. Branky a asistence K. Hory A: M. Hájek (J. Hadrovský) - 0:1, B. Hlavina (přímý kop) - 1:2, F. Moc (M. Hájek) - 1:3, M. Hájek (B. Hlavinka) - 3:4, F. Moc (M. Hájek) - 3:5, M. Vosáhlo (M. Hájek) - 3:6, B. Hlavinka (přímý kop) - 3:7, M. Hájek (J. Hadrovský) - 4:8, M. Hájek (J. Hadrovský) - 5:9, J. Hadrovský (F. Moc) - 5:10.

Po utkání došlo na střelbu pokutových kopů a za Spartu ze všech hráčů proměnili: B. Hlavinka a M Hájek (na druhý pokus).

Sestava Čáslavi A: Šejvl Tvrdý, Mikan, Houfek, Chmelař, Meszároš, Zoul, Šomega. Trenér J. Spáčil. Sestava K. Hory A: P. Kosprd - J. Hadrovský, B. Hlavinka, F. Moc, M. Hájek - M. Vosáhlo.

Ostatní výsledky daného kola: Čáslav B - Kutná Hora B 5:4, Suchdol - Církvice 12:6, Sedlec - Tupadly 5:1, Sázava - Rataje nad Sázavou 28:1, Vrdy - Zruč nad Sázavou odloženo pro nezpůsobilý terén.

Více informací o okresní soutěži mladších přípravek (výsledky, reportáže, tabulka)
a také o nejmladších fotbalistech z Lorce najdete ZDE.