Čáslavští fotbalisté podlehli ve 4. kole těsně ve Zlíně 0:1. Ke třem dosavadním bodům budou chtít připojit další tři v neděli. „Nálada je bojovná. Doufám, že se přenese i na hřiště,“ uvedl trenér Zenitu Pavel Malura, který stále řeší marodku: „Stav zraněných se nějak extra nezlepšil, uvidíme v sobotu. Po sobotním tréninku se rozhodne. Otazník visí i nad Tomášem Kazárem.“

Tři body jsou v neděli povinností. „To jsou zápasy, které hrajeme se stejně silnými soupeři a musíme vyhrávat, obzvlášť doma. Jenom tak máme šanci udržet v klidných vodách,“ souhlasil Malura.

Do útoku se zřejmě znovu postaví duo Kunášek – Kopic. Zda Petr Kunášek rozšíří svou dvougólovou sbírku, ukáže až nedělních devadesát minut.

A jak vypadá Sezimovo Ústí očima Pavla Malury? „Viděl jsem je v utkání se Spartou a s Jihlavou. Jsou nebezpeční v tom, že je to nesmírně pracovité mužstvo, které má svůj specifický styl, ale dobře zažitý, a navíc jsou disciplinovaní, takže to bude nepříjemný soupeř,“ myslí si trenér modro-bílých.

Výhodou pro nedělního rivala bude prý i minulé působení manažera Svobody a trenéra Zákostelského v Čáslavi. „Určitě jim to nějaké procento přinese. Obzvlášť manažer Svoboda zná spoustu čáslavských hráčů. Budou znát naše slabiny. Bude záležet na nás, jak zvládneme svoji hru a vyvarujeme se chyb. Rozhodne to, kdo bude více chtít dát gól,“ ví Malura.

Poslední tři utkání soupeřů

Čáslav: Zlín – Čáslav 1:0, Čáslav – Sokolov 3:0. Kladno – Čáslav 3:0.
Sezimovo Ústí: Sezimovo Ústí – Jihlava 2:0, Zlín – Sezimovo Ústí 2:0, Sezimovo Ústí – Sparta B 1:2.