Ve druhé polovině sezony totiž vytvořily z domácího hřiště nedobytný hrad, důležité body přivezly od soupeřů, čehož výsledekem je konečné 2. místo. To zároveň znamená pro uhlířky možnost postupu do 2. ligy.

Jak již bylo výše zmíněno, suverénně si uhlířky počínaly při domácích utkání. Ve 3 ze 4 utkání ani jednou neinkasovaly, celkově neztratily ani bod. Tři vysoká vítězství a jeden vyrovnaný výsledek (- Poděbrady 7:0, - Mělník 9:0, - Kutná Hora 4:0, - Mnichovo Hradiště 3:2) přinesla plný počet 12 bodů při skóre 23:2. Ani na hřištích soupeřů si uhlířky nevedly špatně. V Dubici přišly o vítězství v závěrečných minutách (2:2), s druholigově posílenou rezervou Liberce držely bezbrankový stav do 72. minuty, druhý gól si uhlířky vstřelily samy v 90. minutě (0:2), ve Vonoklasech naopak v 90. minutě vydřely 3 body (2:1), v přímém souboji o stříbro zvítězily ve Všestudech (3:1). Celkově tak z utkání na hřištích soupeřů získaly uhlířky celkem 7 bodů při skóre 7:6.

Na 15 podzimních mistrovských gólů navázala M. Bílková dalšími deseti zásahy. Tentokrát nezůstala ve střeleckých úspěších tak osamocena jako v první polovině soutěže. Zdatně ji sekundovala Z. Vedralová, též autorka deseti jarních zásahů. O další jarní góly se podělily R. Melcherová (3x), N. Koudelková, S. Vejvodová (obě 2x), K. Baranovičová, V. Němcová, L. Prnková (všechny 1x). Ve všech 8 jarních duelech stála mezi 3 tyčemi K. Veselá, která i díky 3 vychytaným čistým kontům měla průměr 1 inkasovaný gól na zápas.

V jarní mistrovské části 3. ligy se v dresu uhlířek protočilo celkem 17 hráček. Plný počet 720 minut mají v nohách H. Černá, M. Makalová, Z. Vedralová a K. Veselá. Kdo další a kolik minut odehrál? M. Bílková 696 minut, V. Němcová 670 minut, G. Fialová a M. Syrovátková 540 minut, L. Prnková 509 minut, N. Koudelková 482 minut, K. Baranovičová 442 minut, R. Melcherová 400 minut, S. Vejvodová 329 minut, M. Beranová 196 minut, L. Vondráčková 115 minut, P. Hromádková 70 minut, K. Kožnerová 51 minut.

Uhlířskojanovickou královnou střelkyň, a pravděpodobně i jednou z nejlepších v celé soutěži, se s 25 zásahy stala M. Bílková. Hlavně díky jaru se na pomyslné stříbrné pozici umístila Z. Vedralová s 12 zásahy.

Uhlířky vybojovaly ve 3. lize, správně zvanou ČLŽ, skupina B, celkovou stříbrnou pozici za suverénem soutěže, celkem FC Slovan Liberec B. Toto umístění jim dává možnost postoupit do 2. ligy. Zda této možnosti využijí se musí rozhodnout do soboty 26. 6. V tento den v Humpolci proběhne nejen finále poháru žen, ve kterém uhlířky vypadly ve 2. kole s celkem FC Slovan Liberec A, ale také losování na následný mistrovský ročník.

Rozhovor s Marií Bílkovou

Na krátké otázky krátce po konci sezony odpověděla kapitánka uhlířek Marie Bílková.

Po podzimu patřilo 4. místo v závětří za medailovými pozicemi, na konci sezony 2. místo a možnost postupu do 2. ligy. Spokojenost? Přemění se postup v realitu?
Na začátku sezony byl náš cíl umístit se v horní polovině tabulky, ale konečné druhé místo je nad očekávání velká spokojenost. Vím, že máme silný tým, který je disciplinovaný, v kterém je zkušenost, známe, jak chutnají prohry a tentokrát jsme poznaly i druhou stranu mince. Za odehranou sezonu jsme si to zasloužily. Když se ohlednu na jednotlivá utkání, nemáme se za co stydět a umístění nám nemůže nikdo upřít. Co se týče postupu, i když definitivní rozhodnutí ještě nepadlo, je více než ve hvězdách …

Existuje někdo z hráček, koho byste chtěla speciálně vyzvednout, pochválit?
Adresné hodnocení si nechám na dokopnou, to bych tu musela vyjmenovat všechny, šlapaly jsme jako tým a dotáhly jsme to na druhé místo. Na výsledku se podílela každá svým dílem.

Naopak, nějaká výtka směrem k týmu?
Výtky si řekneme také až na dokopné, nebudu je ventilovat přes média, vždy si nějaké chyby najdou. Neznám žádný tým, který by byl bez chyby.

Plánují uhlířky nějaké posezonní akce, turnaje?
Teď bude naše jediná akce určitě odpočinek. Samozřejmě akce budou, exhibiční zápasy, soustředění, ale konkrétní věci sledujte aktuálně na našich stránkách.

Závěrečné kapitánské slovo?
Děkuji holkám za skvělý výsledek, fanouškům a čtenářům, kteří nám fandí a všem, kteří nám pomáhají. Příští sezonu se porveme o první místo!

LADISLAV BRANDEJSKÝ