Jak se s odstupem pár dní díváte na záchranářské boje Čáslavi?
Mám velkou radost. Když jsem se s kluky loučil, tak jsem jim řekl, že to stavím na úroveň záchrany s Kladnem. Za dva měsíce se nám povedl udělat obrovský kus práce.

Právě Kladno po Vašem odchodu sestoupilo.
Když jsem byl odvolán, tak situace nebyla moc nadějná. Po mém odchodu udělali deset bodů, zvedli se, ale bohužel Kladno celou sezonu provázalo to, že se soupeři na stejné úrovni vyhrávalo, ale s lepšími celky pravidelně prohrávalo. Je mi to samozřejmě líto.

Do Čáslavi jste přišel po neúspěchu ve Vlašimi a měl jste jen pár dní do zápasu s Třincem, co se dá za tu chvíli udělat?
Určitě nějak povzbudit. Nejvíc asi působí impuls, že přijde někdo nový. Myslím, že za tři dny jsme si nastínili, jakým způsobem budeme hrát. Chtěli jsme hrát agresivněji a aktivněji, což se nám podařilo. Navíc jsme dali rychlé branky a tým uvěřil, že tahle cesta je správná.

Na začátku jste říkal, že jste rád za dvouměsíční práci hráčů. Co přesně máte na mysli?
Absolutně poslouchali to, co jsme jim řekli. Co se týká taktiky, tak se nám povedly zápasy s těžkými soupeři. I díky těmto bodům jsme se zachránili. Třeba bod z Hradce Králové, kde nikdo jiný nebodoval, měl pro nás cenu zlata. To samé v Ústí. Na konci kdyby nám kterýkoliv z těch bodů chyběl, tak jsme sestoupili.

Který z hráčů Vás nejvíce překvapil?
Nejvíc mě překvapil stoper Ricka, který ve chvíli, kdy jsem přišel, neměl takovou formu. Za mého působení mu rostla a v závěru držel celou obranu.

Největší čáslavská slabina byla útok, kde se nakonec prosadil záložník Hlava.
Je to tak. Když jsem přišel, tak jsem silně kritizoval Pešíra, který neodevzdával všechno a měl extempore s tím futsalem. Byl jsem na něj kritický, což na něj zafungovalo a v zápasech, ve kterých nastoupil, byl vynikající. Bohužel se zranil v Hradci a tím byla naše ofenzivní síla malá. Jsme rádi, že jsme si vypomohli brankami záložníků, ať už to byl Hlava nebo Šisler.

V Čáslavi jste známý trenér, cítil jste tlak od fanoušků, kteří ve Vás vkládali poslední naději?
První, co mě napadalo, bylo, že nemám co ztratit. Pak se podařilo vyhrát s Třincem a v Sokolově a už jsem věřil v záchranu. Těmito dvěma výhrami jsme fanoušky určitě nabudili a všichni věřili, že to dokážeme. O to složitější bylo, že všechny sestupem ohrožené týmy začaly bodovat, a nakonec se všechny zachránily na úkor Opavy, která vypadala, že je celou dobu v pohodě.

Zachránili jste díky dobrým vzájemným zápasům. Pro Vás osobně by to byla hodně černá sezona, kdyby po Kladnu spadla ještě Čáslav.
To určitě. (směje se) To víte, že se mi ulevilo. Řekněme si na rovinu, že jsme se zachránili s odřenými zády. Kdyby se mi podařilo sestoupit dvakrát za sezonu, tak by to nebyla dobrá vizitka pro trenéra. Jak říkal trenér Škorpil – hrana úspěchu je hodně ostrá. Tady se to jen potvrdilo.

Tři týdny před koncem soutěže jste jednal s Příbramí, jak došlo na rozhodnutí, že angažují zrovna Vás?
Pan Starka se na mě všude možně informoval. Chtěl mladého trenéra, který vyznává moderní metody a sám mi řekl, že jsem pracovitý a zkušený. Všechny tyhle atributy rozhodly, že mě oslovil. Naše jednání bylo rychlé a korektní.

Už jste se bavili o ambicích? Na jakých příčkách byste chtěl s Příbramí hrát?
Byl bych rád, kdyby se nám podařilo zopakovat loňské umístění (10. místo – pozn.) a nestrachovat se o záchranu. Každý trenér by nejraději hrál o poháry, ale musíme zůstat na zemi, protože Příbram není mužstvo, které by mělo mít pohárové ambice.

Co Vám říkal na konci sezony manažer Svoboda?
Hodnotil sezonu. Mluvil hlavně k hráčům. Nejprve byl kritický a pak i chválil. Těm, co se vrací z hostování, dokonce řekl, že má zájem, aby tady pokračovali.

Kdy nastupujete do Příbrami? Stihnete si užít nějakou dovolenou?
To je jediné, co mě na tom trochu vadí. Když jsem byl odvolán na Kladně, tak jsem si chtěl do léta odpočinout. Nabídka Čáslavi přišla do týdne, takže jsem si neodpočinul. Teď se mi to znovu opakuje. Mám týden, ale pořád něco řešíme ohledně nových příchodů a odchodů hráčů. Snad si odpočinu v zimě.