„Před třemi týdny mě kontaktovala Příbram, bavili jsme se hodně potichu, aby informace neprosákla,“ pochlubil se trenér Zenitu Martin Hřídel, kterému vyprší smlouva na konci června. „Domluvili jsme se snadno a rychle, protože Příbram je prvoligová a její tým v loňské sezoně podával dobré výkony. Hlavně je to další schůdek v mé kariéře,“ přiznal.

O setrvání v Čáslavi jste tedy neuvažoval? „Hrozně rád bych pokračoval v Čáslavi, ale zcela na rovinu říkám, jsme ambiciózní trenér a nabídka z první ligy se neodmítá,“ netajil Hřídel.

Martin Svoboda také zvažuje odchod

Manažer Zenitu Martin Svoboda o dohodě Hřídela s Příbramí nevěděl. „Měli jsme však s panem Hřídelem jasnou dohodu a cíl – záchrana!“ zdůraznil. O setrvání Martina Hřídela měl Svoboda v případě záchrany zájem: „Takto zněla domluva. Pokud by soutěž v Čáslavi udržel, pokračoval by.“ V odchodu mu však bránit nebude: „Já jsem člověk, který nikdy nikomu vzestupu výš nebrání.“

V hlavě asi Svoboda jméno nového kouče nemá. „Vůbec ne, je to strašně čerstvá informace. V této sezoně jsem navíc zestárl o dvacet let,“ zasmál se.

Samotné utkání v Karviné si protrpěl. „Ano, zápas jsem si pěkně protrpěl. Zachránili jsme se díky vzájemné bilanci, což je štěstí. Nejásám, ale jsem rád, že se Čáslav zachránila,“ oddychl si manažer Čáslavi.

Poputují do Vlašimi nějaké prémie za výhru nad Opavou? „Od nás nic slíbeno nebylo, protože neoplýváme finančními toky. Vlašimi akorát můžeme poděkovat, že vyhráli a my se zachránili,“ konstatoval Svoboda.

Kromě odchodu Martina Hřídela se spekuluje o tom, že Zenit opustí právě Martin Svoboda. „V Čáslavi jsem ještě neskončil, mám smlouvu do třicátého šestý,“ nastínil a pokračoval: „Nabídky mám, ale o nich budeme jednat v příštích čtrnácti dnech. Varianta, že skončím, je, ale to musím probrat s vedením.“