Sparta Kutná Hora – FK Náchod 5:1 (1:1)

Někteří diváci ani první branku zápasu neviděli. V 7. minutě totiž chybovala hostující obrana, míč vybojoval Melechovský a namířil ho přesně k tyči Balážovy brány – 1:0. Pak se fotbalisté odmlčeli až 31. minuty. To po dobrém rohu Macha nejprve prolétl těsně za balon M. Tomíšek, ale odražený balon ukořistil Melechovský, který střílel pouze těsně vedle. O chvíli později se ozvali i hosté, když Nejman povedenou ranou protáhl Šimona.

V závěru druhé půle Náchod potrestal střeleckou nemohoucnost Sparty. Nejprve měl tutovku po zpětné přihrávce Kozla Vančura, ovšem bránu netrefil. Vzápětí se do úniku dostal Schwarz, jenže lob se mu vůbec nepovedl. A tak přišel trest. Parádní ranou z trestného kopu se trefil Škoda. Balon „zaplaval" a Šimon se jen díval – 1:1.

Hned po přestávce zahrozili hosté opět z trestného kopu. Tentokrát to zkoušel technicky O. Nejman, balon se otřel o někoho ve zdi a Šimon měl co dělat, aby míč vyrazil. To, co se Schwarzovi nepovedlo v první půli, neplatilo ve druhé. V 57. minutě zpracoval dlouhý pas Macha a krásně přeloboval Baláže – 2:1. Kutnohoráky druhá branka uklidnila a přidali další. V 68. minutě se po levé straně probil Melechovský a předložil míč před prázdnou bránu Urbanovi – 3:1. A za sedm minut akce jako přes kopírák. Akorát Melechovský postupoval z pravé strany a úspěšný zakončovatel byl Schwarz – 4:1.

V 81. minutě Melechovský potvrdil, že nedělní zápas patřil jemu. Po chybě hostující obrany totiž lahodně přeloboval Baláže – 5:1. Útočník Kutné Hory se tak podílel na čtyřech gólech svého týmu.

Truksa: Pět gólů se počítá

Kdo by si o přestávce pomyslel, že zápas skončí takovým debaklem. „Myslím si, že jsme v prvním poločase viděli vyrovnaný průběh. Šli jsme brzo do vedení, ale to jsme bohužel do přestávky neudrželi. David Šimon říkal, že střelu vůbec neviděl. V první půli soupeř prokazoval svou kvalitu. Dobře kombinoval, což nám dělalo problémy. Druhý poločas jsme vyhráli 4:0, takže jsem maximálně spokojený. Po druhé brance jsme zápas jasně ovládli. Skóre mohlo být daleko vyšší, ale dnes jsme všichni spokojení. Pět branek doma se počítá," zhodnotil zápas domácí trenér Radim Truksa.

„Chtěl bych pochválit konečně i práci útočníků," říkal Truksa, „Každý dal dva góly, Melechovský ještě na dva přihrál. Akorát jedinou kaňkou na zápase je, že jsme museli třikrát střídat kvůli zranění. Černohlávek má nakopnutý nárt, Tomíšek natažené tříslo a Kozel natažený sval."

Statistiky

Branky: 7. a 81. Melechovský, 57. a 75. Schwarz, 68. Urban – 43. Škoda. Rozhodčí: Starý – Šimek, Valenta. ŽK: Vančura - Gross. Diváci: 182. Kutná Hora: Šimon – Skokan, M. Tomíšek (77. Filipec), Jeníček, Mach – Urban, Černohlávek (46. Wolf), Vančura, Kozel (48. Auer) – Schwarz, Melechovský. Trenér Radim Truksa. Náchod: Baláž – Škoda, Hubka (77. Huaman), Rompotl, Gross – Simon, O. Nejman (77. D. Nejman), Hubička, Petr (82. Vejprava) – Malý, Kuťák. Trenér Jiří Kuneš.