Premiéru za U-18 Benaga si odbyl v sobotu a hned skóroval. Ve čtvrtek ho čeká souboj neporažených, kdy se jeho Green Bar střetně s Restaurací Na Valech. „Diváci se mají na co těšit,“ vzkazuje mladý střelec.

Michale, co říkáte zatím výkonům Green Baru v soutěži?
Od prvního zapas, předvádíme útočný a pohledný futsal, takže určitě velká spokojenost. Doufám, že v těch výkonech budeme, dál pokračovat.

První kola jste opanoval statistiky, ale pak vás v nich přejel parní válec Sýs - Vančura. Co říkáte jejich výkonům?
Tak neviděl jsem ty zápasy, ve kterých hráli, snad jen jeden, ale ta kvalita tam určitě je, když jsou oba tak vysoko. Jen doufám, že nebudu valit oči, až to rozbalí ve čtvrtek proti nám.

Jak se těšíte na čtvrteční zápas dvou gigantů a neporažených týmů. Co od něj očekáváte?
Strašně se těším a doufám, že tento zápas přiláká i více diváku, protože je to fakt šlágr. Myslím si, že ze začátku půjde o opatrný zápas, kde nikdo nebude chtít udělat první chybu, jelikož každá může rozhodnout. Ale až to někdo prolomí a vstřelí branku, mají se všichni na co těšit.

Prý máte nového manažera, který vám hned sehnal lukrativní angažmá. Jak vidíte své ambice?
Ano je to pravda a jsem strašně rád, že mě zastupuje právě Michal Pavlík. Je pravda, že jdu do Benaga Zruč nad Sázavou, ale bude hodně těžké se prosadit, ale myslím si, že pokud do toho dám všechno a bude se dařit, dostanu určitě velkou šanci. Samozřejmě začnu ve výběru U-18.

Jak dopadla vlastně vaše premiéra?
Hráli jsme turnaj a za soupeře měli Plzeň, Mělník a Torf Pardubice. Bohužel v každém ze zápasů jsme vedli a první půlku odehráli suprově, jenže pak se to vždy nějak zvrtlo. Osobně jsem rád za porci minut, kterou jsem dostal, kdy jsem proti Mělníku hrál 35 minut a s Pardubicemi 40 minut. Dokonce hned v prvním utkání proti Plzni se mi podařilo skórovat.

Nebude vám Green Bar dělat potíže. Stále je to váš mateřský klub? Neměl jste vlastně ještě před sezonou nabídky i z jiných týmů Club Deportivo futsalové ligy?
Myslím si, že určitě ne. Vědí, jak velkou šanci mám, takže mi určitě potíže dělat nebudou. Je pravdou, že určitá jednání proběhla, ale rozhodně jsem z Green Baru neutíkal. Spíš šlo o takové oťukávání, ale pak jsme to nechali být a myslím, že jsou oba týmy spokojené.

Jaké jsou vaše ambice a jaké jsou ambice vašeho týmu v Club Deportivo futsalové lize?
Tak mám jen ty nejvyšší ambice, ale hlavně chci hrát pro tým a bude důležité, aby se nám dařilo jako celku, i když tuším, že ode mě spoluhráči čekají, že hlavně pomůžu v ofenzívě. Samozřejmě, že chceme dojít co nejdále a pokusit se obhájit titul, ale nebude to nic jednoduchého.

Co říkáte úrovni ligy? Pískání a jiným věcem?
Úroveň se podle mě oproti minule sezoně zase zvedla. Žádný tým nemá nic jisté, protože v některých zápasech jsme viděli, že i papírově slabší tým, dokáže porazit silnějšího. S pískáním jsem se také docela spokojen, přišli noví rozhodčí a osobně věřím, že se nebudou opakovat scény jako v předchozích případech, i když to byla vždy záležitost úzkého okruhu hráčů.

A jedna otázka na tělo na závěr. Traduje o vás, že se příliš rozptylujete od fotbalu, futsalu a to brání vašemu rozvoji.
Budu dřít, plivat krev, zatnu zuby a budu pořádně makat! Všechno ostatní než fotbal a futsal teď jde stranou.

JAN ĎOUBAL (V Biosce šum)