Michale, jaké byly vaše fotbalové začátky?
Fotbal jsem začal hrát v šesti letech v Malešově. Proč zrovna zde? Bylo to asi kvůli rodině. Hrál tady děda, táta a strejda. Začátky nebyly moc dobré, nešlo mi to, ale pak se to nějak zlomilo, nebo aspoň doufám. Později jsem přestoupil z Malešova do Kutné Hory.

Byl pro vás fotbal vždy na prvním místě, nebo jste přičichl i k jiným sportům?
Asi ano. Ve škole jsem tedy zkoušel snad každý sport. At' už to byla atletika, basketbal nebo florbal, ale fotbal byl na prvním místě.

Po podzimní části jste s Malešovem na 9. místě okresního přeboru, jak dosavadní průběh sezony hodnotíte?
Abych řekl pravdu, jsem z toho hodně zklamaný. První tři zápasy jsme neměli brankáře. Do toho nám na celý podzim vypadl Vlasta Táborský. V brance se vystřídalo asi pět lidí. Na dva zápasy nám pomohl Vašek Dastych, potom zbytek podzimu odchytal Michal Šilhan. Nicméně i herně to bylo z naší strany dost špatné. Dostávali jsme hodně gólů. Polovina týmu přestala trénovat, a to bylo to znát.

Okresní přebor je v této sezoně hodně vyrovnaný, kdo je pro vás největším překvapením v soutěži, a to jak v pozitivním, tak v negativním smyslu?
To je pravda, je zde devět týmů, které mohou hrát nahoře. Největší překvapení v soutěži jsou pro mě Tupadly. Mají kvalitní tým, ale že odehrají podzim takto suverénně, to jsem nečekal. No a pak taky Uhlířské Janovice. Negativně hodnotím nás.

Několikrát jste se objevil v sestavě kola, z obránců vůbec nejčastěji, ceníte si toho?
Je to příjemné, když tam vidím svoje jméno, ale nějak to neprožívám. V kabině se za sestavu kola platí, takže bych tam snad radši nebyl. (smích)

Ze kterého utkání jste měl nejlepší pocit, a které se vám naopak nepovedlo?
Nejlepší pocit jsem měl ze zápasu proti Hlízovu, kde jsme vyrovnali v poslední sekundě. Hráli jsme opravdu až do konce. Zároveň musím říct, že to byl dobrý fotbal na obě strany. Nevyvedlo se nám hodně zápasů, ale nejvíce jsem zklamaný ze Sedlece a z Uhlířských Janovic.

S pěti góly jste po Michalu Pavlíkovi druhým nejlepším střelcem Malešova. Pět gólů na obránce je dobrá střelecká bilance, nemyslíte?
Je pravda, že se mi střelecky dařilo. Na obránce je to určitě dobré, ale chtěl jsem být nejlepší. Michal Pavlík by to ale psychicky neunesl, tak jsem přestal střílet na bránu a více nahrával. (smích)

Teď vás čeká zimní příprava pod trenérem Jiřím Škramovským. Jak se vám s ním spolupracuje, jaký je trenér?
Spolupracuje se s ním dobře. Je to dobrý trenér. Dokáže tým nabudit, snaží se s každým hráčem mluvit. Je to takový Franz Straka. Když se ale nedaří, je to o nervy. Ale pan Škramovský dělá pro Malešov opravdu hodně.

Na čem budete během zimní přestávky pracovat podle vás nejvíce?
Určitě to bude kondice. Když se málo trénuje, logicky hráči vydrží méně. To byl také náš velký problém na podzim. Také se pokusíme probudit útočníky.

Chtěl byste si zahrát i ve vyšších soutěžích, nebo vám okresní přebor vyhovuje? Dostali se k vám nějaké nabídky na přestup?
Láká mě vyšší soutěž, ale o žádných nabídkách nevím. Uvidíme, jak to bude. V Malešově jsem dlouho, třeba by mi změna prospěla. Na okrese je dobré to, že jsou týmy blízko u sebe. Cestovaní vám tak nezabere moc času.

Kromě fotbalu jste od nové sezony začal hrát také futsal za Ultimate Team, co vás k tomu přimělo?
Pěkné dresy, růžové Realu Madrid. (smích) Ale teď vážně, mám tam hodně kamarádů, tak proto jsem začal hrát. Navíc pohyb nikdy neuškodí.

Vyhovuje vám formát II. Club Deportivo futsalové ligy? Kdo je podle vás jejím favoritem?
Já nějak neřeším, jestli je to I. nebo II. liga. Takže jsem nad tím ani nepřemýšlel. Jdu si prostě zahrát. Favoritem soutěže je určitě Hostinec u Petříků.

Jsou za námi vánoční svátky, dbal jste na svou životosprávu, nebo jste hřešil?
Hřešil jsem. A to hodně. Ale to k Vánocům patří.

Věnoval jste se nějaké sportovní činnosti i během Vánoc?
Snažil jsem se běhat, hraju squash, občas si zajdu zacvičit. Nedokážu doma sedět a nic nedělat. Do toho hraju futsal. Teď za sebou máme turnaj ve Zbraslavicích, kde jsme se pouze účastnili. Špatně jsme se na něj vyspali, a ve 12 jsme byli doma, když jsme vypadli hned ve skupině.

Co byste si přál do nového roku, dáváte si nějaká předsevzetí?
Předsevzetí si nedávám, tento rok to poprvé zkusím. Chtěl bych mít víc klidu v osobním životě.

ADAM PROCHÁZKA