Miskovický pažit je znám svými malými rozměry, a hlavně velkým sklonem. Navíc přes zimu tam řádí tamní krtek. Nyní se s tím tamní fotbalový oddíl rozhodl něco dělat. „Hřiště se bude rovnat a zvětšovat. Pod spodní bránou se bude stavět dvoumetrová opěrná zeď. V horní polovině je všude skála,“ upozornil vůdce týmu Radim Vlach a nastínil, jak to bude s jeho týmem dál: „Tuto sezonu asi dohrajeme v Červených Pečkách, ale to ještě nemám potvrzené. Příští sezonu odehrajeme ještě určitě někde jinde. Pak se uvidí.“

Celá rekonstrukce by měla, podle Vlacha, trvat rok a půl. „Tráva se bude sít, tak uvidíme, jak rychle poroste. Kabiny zatím zůstanou v původním stavu,“ řekl Radim Vlach, který působí v roli jakéhosi hrajícího trenéra.

Časem by se v Miskovicích mohli dočkat i nových kabin. „Obec bude žádat o dotace na multifunkční hřiště a kabiny, ale to je výhledově. Pak se může změnit starosta a třeba nebude nic,“ pousmál se fotbalista okresního formátu.

Radim Vlach nehraje v Miskovicích dlouho, ale na sklon hřiště už si zvykl. „Bude mi chybět, už jsem měl hřiště obšlápnuté,“ zasmál se.