Spartak Příbram - Kutná Hora 3:1 (0:1)

Domácí byli od úvodu aktivnějším týmem, ale do vážnějších gólových příležitostí se nedostávali. Tu první jsme měli z brejkové situace my. V 19. minutě měl velkou šanci otevřít skóre Kruliš. Jeho sice razantní, ale ne příliš přesně umístěná střela, nechala vyniknout domácího gólmana. 22. minuta přinesla trestný kop Michálka a balon jen těsně minul roh domácí branky. Ve 26. minutě jsme se dočkali vedoucí branky. Opět brejková situace po ose Rezler, Kruliš a Michálek a posledně jmenovaný z prostoru pokutového kopu prostřelil gólmana Příbrami – 0:1. Obraz hry se ale příliš nezměnil a Drtina musel řešit dvě slibné šance domácích.

Druhý poločas Spartě absolutně nevyšel. Až příliš se zatáhli před vlastní branku, báli se hrát a uchylovali se pouze ke zbytečným odkopům, čímž se dostávali pod ještě větší tlak. Trest přišel hned ve 47. minutě. Po rohovém kopu hosté pouze přihlíželi, jak domácí hráč z bezprostřední blízkosti hlavou vyrovnával. O pět minut později už se domácí ujali vedení. Na prudkou střelu z hranice velkého vápna neměl Drtina šanci. Bohužel pro Spartu opět neměla možnost střídání a některým hráčům, kteří toho během prázdnin příliš nenatrénovali, zjevně docházely ve velkém horku síly. Příkladem byl zbytečný faul Hampla, kdy nestačil domácímu útočníkovi a ve velkém vápně ho zezadu sestřelil. Mohl být rád, že ho rozhodčí neocenil žlutou kartou. Následnou penaltu domácí v 68. minutě jistě proměnili a stanovili konečné skóre.

Branka Kutné Hory: 26. Michálek. Sestava Kutné Hory: Drtina - Pudil, Wasserbauer, Slabý, Hampl - Filo, Menšík, Hájek, Michálek - Kruliš, Rezler. Trenér Roman Výborný.

SPARTAKH.CZ