Neuběhla ani minuta od úvodního hvizdu hlavní rozhodčí Pelové a uhlířkám se naskytla velká příležitost k otevření skóre. Po špatném zpracovánímíče Svobodové se zjevila sama za hostující obranou Bílková, avšak její pokus o umístěnou střelu Dolejšová za svá záda nepustila. Na dlouhou dobu si pak liberecká gólmanka mohla dopřávat klidu, neb do konce prvního poločasu neměla mnoho příležitostí přesvědčit a svých kvalitách. Naopak mohla sledovat, jak její spoluhráčky postupně navyšují skóre ve svůj prospěch. Jako první se prosadila v 17. min Jarchovská, která tak navázala na svédva góly z mistrovského třetiligového utkání (27. září 2009, pozn. red.). Tím odstartovala brankostroj, ve kterém ještě do konce prvního poločasu pokračovaly Boušková úspěšnou dorážkou po střele Matějkové ve 23. min, Jarchovská ve 27. min. poté, co Pomijová prošla přes několik protihráček, orazítkovala pravou tyč a míč do sítě vrátila již zmiňovaná fotbalistka. Ve 32. min zkompletovala tatáž hráčka hattrick, když byla rychlejší než Baranovičová. Střelecké pokusy uhlířek v provedení Vejvodové, resp. Vedralové lze označit jako propagační. V 34. min se v utkání podruhé zapsala do střelecké historie Matějková těžící z přihrávky Kovářové, čímž ještě zdaleka neuzavřela jak svůj, tak týmový účet. Ještě před odchodem do kabin i Matějková zkompletovala hattrick po asistenci Pomijové. Rozdíl ve skóre mohl být i propastnější, ovšem ne všechny možnosti liberecké hráčky využily.

Žádná změna nenastala ani ve druhém poločase. Střídající Kovačovičová „poděkovala“ svému trenérovi hned ve 48. min přesnou střelou k tyči, nedlouho poté se po rozehrané stand. situaci Matějkovou prosadila Kovářová. V 55. min hostující hráčky předvedly kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byla Kovačovičová – 0:9. Uhlířkám budiž ke cti, že utkání nezabalily, za což byly odměněny v 63. min čestným úspěchem. To nejprve Vejvodová přetlačila Bistiakovou, ale z hranice velkého vápna zakončovala těsně vedle. A pak to přišlo. Stand. situaci „posadila“ Vedralová na hlavu Bílkové, která míč uklidila k pravé tyči – 1:9. A do třetice – v 66. min po nahrávce Prnkové střílela Bílkovákousek mimo. V 69. min vsítil hostující celek jubilejní, 10. gól. To si Kotková zpracovala centrovaný míč, kličkou Koudelkové si udělala prostor ke střele a nad rukama Veselé rozvlnila síť – 1:10. Mnoho výkopů od brány uhlířek se vracelo jako bumerang. Tak tomu bylo i v 70. min, kdy Vedralová ve snaze zabránit v průniku Kovářové nechtěně umístila míč do vlastní sítě . I když převaha libereckých hráček byla více než patrná, tak k některým gólům přišlylacino. V 78. min dostala míč za obranu Pomijová, jejíž zakončení dokázala Veselá vyrazit. Ovšem chyběla pomoc obrany, sama střílející hráčka se dokázala dostat i k dorážce – 1:12. Konečnou podobu skóre dala v 84. min Matějková, kdy si po asistenci Kovářové vystřelila střeleckou korunku duelu, neb týmovýtřináctý gólový zápis byl jejím čtvrtým příspěvkem – 1:13.

"K utkání není asi co říci," byla jediná slova kapitánky uhlířek Marušky Bílkové.

U. Janovice – Liberec 1:13 (0:6)

Branky: Bílková –Matějková 4,Jarchovská 3,Kovačovičová 2,Kotková,Kovářová,Pomijová,vlastní (Vedralová). Rozhodčí: Pelová – Navrátil, Němec. U. Janovice: Veselá – Fialová, Baranovičová, Syrovátková, Černá – Koudelková, Vedralová, Němcová, Prnková (80. Beranová ) – Vejvodová, Bílková. Liberec: Dolejšová – Košková, Svobodová, Pižlová, Bistiaková – Boušková, Matějková, Pomijová, Kotková – Kovářová, Jarchovská (46. Kovačovičová).

Ostatní výsledky 2. kola poháru ČMFS: Příbram – K. Vary 1:2, Droužkovice – Rakovník 1:6, Postoloprty – Krupka 3:2, Dubice – Hradištko 1:2, Mn. Hradiště – Ml. Boleslav 0:9 (ve třetím kole se zapojí další prvoligové týmy).

Zdroj: Ladislav Brandejský