Jakube, jak hodnotíte podzimní část? Pro vás bylo hodně úspěšná.
Myslím si, že podzimní část nám vyšla. Jako nováček jsme se umístili na dobrém osmém místě. Je to skvělý vstup do sezony.

Co říkáte na své výkony? Skóroval jste čtrnáctkrát ve třinácti startech!
Je to určitě dobré. Nikdy se mi nepodařilo vstřelit tolik gólů. Myslím si ale, že je to i o štěstí, protože jsem vlastně dal čtyři hattricky. Výsledek už byl pak vysoký. Bylo to hlavně o proměňování šancí. Minulý rok jsem je spíše zahazoval.

Měl jste někdy podobnou formu, nebo byl tento výkon vůbec nejlepší?
Tahle půlsezonu je rozhodně nejlepší. Za chlapy určitě, za dorost byla nějaká podobná, ale to není takové. Zatím je momentální sezona jedinečná.

Mluvil jste o čtyřech hattrickách, dva jste dal dokonce v po sobě jdoucích utkáních. Výbornou bilanci doplňuje i to, že jsi dal skoro polovinu gólů týmu.
Podle mě soupeři, se kterými jsme hráli na konci, nebyly tak kvalitní oproti těm, proti kterým jsme hráli na začátku. Proto jsou v tabulce tam, kde jsou. Samozřejmě jde i o tým. Dařilo se nám a já jsem z toho těžil brankami.

Jeden hattrick jste dal v Benátkách v desátém kole, kde jste vyhráli pět tři. Byl to nejdůležitější hattrick?
Určitě ano. Z těch čtyřech hattricků byl nejdůležitější. Soupeř vždy stahoval výsledek a nám se podařilo gólem znovu odskočit.

Myslíte, že kdybyste odehrál všech patnáct zápasů, nastřílených branek by bylo víc?
To nevím. Těžko říct, třeba by se nějaká šance naskytla.

Po vydařeném podzimu musíte mít na stole několik nabídek k odchodu.
Nabídky mám. Teď už záleží na tom, jak se dá fotbal skloubit s prací. Uvidím, nechám si to projít hlavou. Ještě nevím, zda v lednu nastoupím na zimní přípravu v Kutné Hoře, nebo někde jinde.

Dostal jste i nabídku z vyšší soutěže, než divize?
Ne, jen divize.

Na kolik procent je jisté, že z Kutné Hory odejdete?
Opravdu nevím. Nikdo ani neví, jak to v Kutné Hoře na jaře bude.

Povídá se, že by Kutná Hora měla odstoupit ze soutěže. Co je na tom pravdy?
Nevím, co je na tom pravdy. Určitě by byla škoda, kdyby se něco podobného stalo. Každopádně jsou v klubu nějaké nesrovnalosti, ale o těch ani pořádně nevím.

V průběhu podzimu jste v týmu řešili problémy s penězi. Hráči nedostávali zaplaceni. Týkalo se to i vás?
Týkalo se to celého týmu. Od trenérů až po hráče. Něco se splatilo, něco se ještě dluží. Nevím, jak to bude dál. To je na vedení.

Kromě toho, že jste dal hodně branek, tak jste dostal i hodně žlutých karet (5 – pozn.). Z čeho vyplývá tento počet?
Jsem takový dost nervózní hráč. Nebo citlivější. Když mě trochu poškodí rozhodčí, tak hned reaguji. Většina karet byla totiž za disciplínu, kterou nemám tak dobrou.

Když se vrátíme k zápasům. Která porážka vás mrzí nejvíce? Derby s Čáslaví B doma?
Ani ne. Čáslav byla lepší než my. Nezasloužili jsme si vyhrát. Co mě mrzí, tak je Český Brod, protože jsme s nimi dostali na konci branku (7. kolo, 2:2 – pozn.), a ve Štěchovicích, kde jsme inkasovali v devadesáté páté minutě (2. kolo, 2:2 – pozn.).

Které utkání bylo naopak nejatraktivnější?
Nejlepší naše utkání bylo v Benátkách (výhra 5:3), kde jsme hráli disciplinovaně, všichni jsme od začátku do konce plnili to, co jsme měli. Utkání bylo pro nás důležité a zvládli jsme ho.

Dal jste na podzim čtrnáct branek. Na kolik byste to chtěl dotáhnout, kdybyste v Kutné Hoře zůstal?
Důležité by bylo, abychom vyhrávali. Jestli dám nějaké góly, tak to je navíc. Kdybych ale zvýšil střeleckou potenci, tak bych byl rád.

Formu z velkého fotbalu jste přenesl i do Club Deportivo futsalové ligy, kde se vám daří. Minulé sezony jsi tolik gólů nedával. Co říkáte na to, že jste na čele statistik s týmovým parťákem Ladislavem Sýsem?
Docela jsme si sedli. Rozumíme si, z čehož vyplývá i to, že dáváme hodně gólů a na hodně z nich se podílíme. Do týmu Restaurace Na Valech jsem zapadl dobře. A hlavně jak říkám, začalo se mi střelecky dařit. Dřív jsem takové štěstí neměl.

Nechtěl byste zkusit i futsal na nejvyšší úrovni za zručské Benago, které dává šanci fotbalistům z Kutnohorska?
Hrál jsem za Kolín futsalovou divizi i jeden zápas ve druhé lize, ale to bylo dřív, když jsem hrál v Libodřicích a měl jsem čas. Momentálně o tom neuvažuji.