Již druhá minuta přinesla obrovskou šanci. Špičák důrazně sledoval míč a po chybě obránce se ocitl sám před gólmanem. Ten ho ovšem vychytal. Bojovné utkání moc pohledné nebylo, góly tak přišly po standartkách. V 19. min. sestřelil ve vápně gólman Pecka Vojtíška a penaltu zkušeně proměnil Parachin – 1:0. Ve 40. min. pak prolétl trestný kop malým vápnem a Hejný zvyšoval na 2:0.

Druhá půle byla přeci jen pohlednější. Hosté se tlačili do útoku a domácí se snažili o rychlé brejky. Branka však opět padla z pokutového kopu. Špičák pronikal do vápna, obránce ho strčil na vlastního brankáře. Po srážce musel domácí útočník střídat a zároveň Frejlach zvýšil již na 3:0. Předtím se však dvakrát blýskl Výborný, když vytěsnil střely Malého a Kořínka. Navíc těsně před koncem ideálně vysunul Altman Vojtíška a ten technicky uzavřel skóre - 4:0.

"Výsledek je pro hosty až krutý, hráli dobře, v tabulce dolů nepatří. Hodně nás zlobil útočník Malý, ale o něm jsme věděli a Hejný ho spolehlivě pohlídal. Více než výsledek mě dnes těší, že se do brány téměř po roce vrátil Tomáš Výborný, podal výborný výkon, vychytal nulu a hlavně se mu nic nestalo," řekl k utkání čáslavský trenér Václav Vondra.

St. dorost Čáslav – Náchod-Deštné 4:0 (2:0)

Branky: 19. Parachin z PK, 40. Hejný, 75. Frejlach z PK, 87. Vojtíšek. Čáslav: T. Výborný – J. Kročák, K. Hejný, M. Votava, Semrád (80. Langr) – Parachin (86. M. Výborný), M. Frejlach, Zadina, Zelený (83. Altman) – Špičák (75. Mlynka), Vojtíšek. Náchod-Deštné: Pecka – Tolda (83. Vejprava), Mucha, Poláček, Hlava – Martínek, V. Výborný, Pařízek, Nejman (75. Kováč) – Kořínek (71. Dobýval), Malý (75. Železov).

______________________________________________________________________________________________________________________________

"Začali jsme dobře, hned ve čtvrté minutě skóroval Hrstka," začal své hodnocení trenér Jiří Parachin a dodal: "Po brance jsme ale úplně vypadli z role, nechali jsme hrát soupeře. Ten lépe kombinoval, byl rychlejší, důraznější. Chybělo nám více nasazení a důrazu, hrubě jsme chybovali v rozehrávkách. Tím jsme soupeři umožnili vyrovnání a v poslední minutě i vítěznou branku. Je to hrůza, jde o osobní přístup každého hráče. V kabině si říkáme, že budeme hrát jako kolektiv, jako jedno mužstvo a na hřišti je pak všechno obráceně."

Ml. dorost Čáslav – Náchod-Deštné 2:3 (1:1)

Branky: 4. Hrstka, 54. Goliáš - 9. Jaroš, 58. Pfeifer, 79. Jančura. Čáslav: Petráň - P. Hejný (68. Rolenec), M. Výborný, Král, Horyna (41. Burian) - Altman, R. Vajgl (41. Čerimi), Goliáš, Fuksa - Hrstka, Veselý (41. Sochr).

Zdroj: Václav Vondra