FK Čáslav – Graffin Vlašim 4:2 (2:1)

Po počátečním oťukáváníse jako první mohli z gólu radovat domácí, míč však v 9. minutě nejprve skončil na rukavicích brankáře Tomy a z dorážky na břevně. Chvilku na to upadl ve vápně čáslavský Krmenčík, penalty se však dožadoval marně. Faul na stejného hráče se nepískal ani o dvě minuty později, kdy zůstal na zemi po střetu na polovině hřiště. Skóre se poprvé měnilo po dvaceti minutách hry, kdy míč přeloboval brankáře Tomu, následně skončil na tyči a do brány jej pohodlně uklidil Krmenčík – 1:0.

Následovalo několik náznaků na obou stranách, nebezpečná byla ale až ostrá střela čáslavského Melissopoulose z trestného kopu ve 31. minutě. Brankář Vlašimi byl ale pozorný. Blízko gólu byl nejprve čtyři minuty před koncem prvního poločasu Kocourek, jeho střelu však Antošík ještě zkrotil. Ve stejné minuě si ale brankář Čáslavi v souboji s jedním z útočníků Vlašimi počínal nedovoleně a následovala penalta. To s jistotou k levé tyči proměnil Vyhnal. Skóre se však do poločasu měnilo ještě jednou – na 2:1 upravila Čáslav minutu před poločasem.

Po změně stran nejprve po střele Diufa zazvonila tyčka Tomovy brány, ale pak se střelci na dlouho odmlčeli. Znovu udeřilo až v 68. minutě, kdy nejprve Antošík vytáhl nebezpečnou hlavičku jednoho z útočících hráčů na roh. Po jeho rozehrání už ale míč skončil za zády čáslavského gólmana. Odpověď na sebe ale nedala dlouho čekat – světlý moment předvedl v 70. minutě Diuf, když s jistotou rozvlnil síť za Tomovými zády – 3:2.

Následovalo několik zmařených šancí Vlašimi, čehož Čáslav využila ke zvýšení na konečných 4:2, když střídající G. Efthymiadis dvě minuty před koncem z dvaceti metrů krásně vymetl šibenici.

Asistent trenéra Čáslavi Ivan Kopecký mimo jiné ocenil, že mužstvo po dlouhé době zase sehrálo zápas na přírodní trávě.Výsledek podle svých slov nepřeceňuje. „Terén v Čáslavi je jiný než v Potěhách." poznamenal. Své svěřence pochválil, našel ale zápory: „Byly tam dobré úseky hry. Na druhou stranu byla nějaká okénka v defenzivě. To si budeme s hráči ještě muset rozebrat.

Trenér Čáslavi Martin Frýdek neskrýval nespokojenost s výkonem svého mužstva.

„Dělali jsme chyby ve střední obraně. Stopeři spolu vůbec nekomunikovali. Nebýt ve druhém poločase brankáře, mohla ta prohra být vyšší. Je to už několikátý takový zápas a já musím doufat, že se probudíme a uvědomíme si, že hrajeme o záchranu a že bez bojovnosti a bez pohybu a obětování se to nepůjde," uvedl.

Statistiky

Branky: 20. Krmenčík, 44. Sklenář, 70. Diuf, 88. G. Efthymiadis – 43. Vyhnal z pen., 68. Jícha. Čáslav: Antošík – Achemaistos, Karal (73. Chalkias), P. Efthymiadis, Pollalis (56. Fikejz), Sklenář (56. Ujec), Krmenčík (66. G. Efthymiadis), Diuf, Melissopoulos (73. Kučera), Vasilakos, Šandera. Trenéři Ivan Kopecký, Ivan Kolev. Vlašim I. pol: Toma – Vebr, J. Petrů, Kropík, Sudek, Kocourek, Klán, Vyhnal, Matějka, Křeček, Vojnar. Vlašim II. pol.: Drápela – Sus, Krmpotič, Kucalas, Sudek, Janda, Pokorný, Vojnar, Jeřábek, Klán, Jícha. Trenér Martin Frýdek.

Ondřej Dvořák