Příbram – Ve 3. kole krajského přeboru staršího dorostu nerozšířili Kutnohorští svou dosavadní sbírku třech bodů.

25.8.2010

3. kolo krajského přeboru staršího dorostu: Sparta Příbram - Kutná Hora, 21. srpna 2010.Foto: Deník/Jan Hájek

Spartak Příbram – Kutná Hora 4:2 (2:0)

První poločas se Spartě moc nepovedl. I když si nějaké šance vypracovali, zakončení bylo většinou nedůrazné nebo mimo branku domácích. První gól Kutnohorští inkasovali ve 21. minutě po rychlém protiútoku do otevřené obrany, kdy domácí útočník přeloboval brankáře - 1:0. Ve 34. min. fauloval Poklop na hranici vápna. Hlavní rozhodčí situaci konzultoval s pomezním rozhodčím a nařídil pokutový kop, který domácí s přehledem proměnili - 2:0.

Další gól přišel po přestávce. Domácí ve 48. minutě po dorážce zvyšovali na 3:0. Po tomto gólu Sparta konečně začala hrát fotbal a kluci si uvědomili, že je potřeba ještě s utkáním něco udělat. Šance Výborného, Trpišovského a další střely však gólem neskončily. Naopak v 57. minutě po chybě Krause, který se nechal obejít ve velkém vápně, domácí zvýšili na 4:0. V 62. minutě po rohovém kopu a závaru před domácí brankou snížil konečně Trpišovský na 4:1. Tento gól Kutnou Horu nabudil a po vystřídání třech hráčů se její hra rozhýbala. Šancí přibývalo. Jak je fotbal jednoduchý, ukázal Výborný, když krásnou střelou z voleje v 80. minutě snížil na rozdíl dvou branek - 4:2 . Další dobré příležitosti měl Robert Menšík - hlavou těsně nad, v 87. minutě šel i sám na brankáře, ale neproměnil.

Hodnocení trenéra Bohuslava Švába: „Jsem spokojený s tím, že to kluci ještě za špatného stavu nezabalili a ve druhém poločase byli lepším týmem, škoda neproměnění brankových příležitostí. Stále někteří hráči nepodávají výkony, které bych od nich čekal. Musím poděkovat brankáři Drtinovi, který nás několikrát při šancích domácích podržel.“

Branky Sparty: Trpišovský, Výborný. Kutná Hora: Drtina – Kraus, Bareš, Poklop, Nedvěd – Nekola (75. Jahoda), Pospíšil, Koubek, L. Menšík (70. R. Menšík) – Výborný, Trpišovský (75. Fedor). Trenér Bohuslav Šváb.