„Tohoto hráče není třeba dlouze představovat, ale ve stručnosti: 405 ligových utkání, 33 reprezentačních a 83 v evropských pohárech. Rekordman v počtu ligových titulů (14),“ uvedl předseda kralupského klubu Luboš Černý první letošní posilu. A vskutku hvězdnou.

Vždyť ještě v podzimní části Novotný nastupoval v České fotbalové lize, tedy o čtyři soutěžní patra výš. „Ale přece jen to na něj bylo už moc rychlé, chtěl jít hrát níž. Nám strašně moc pomohl, když jsme ho nejvíc potřebovali," děkuje Novotnému trenér Rakovníka Mohamed Ben Hassen.

SK Vinařice - TJ TATRAN Rakovník "B" 2:5 (0:4),  I.B tř. sk. A, 19. 9. 2020. Trenér Tatranu Václav Eck
Pauza prospěla, Tatran se sebral. O čest bude na jaře bojovat s Eckem

Podle něj Novotný zůstává v pozici sportovního manažera i asistentem trenéra, ale Ben Hassen přiznává, že rakovnickému klubu se zatím nedaří naplňovat vize. „Potřebujeme zlepšit strukturu klubu od vedení až po fanoušky. Všichni musíme táhnout za jeden provaz, aby se image klubu zlepšila, hráči sem chtěli chodit hrát, trenéři rádi trénovali, fanoušci rádi chodili na fotbal. Pak bude spokojeno celé vedení," naznačuje Ben Hassen, že Rakovník ještě netrefil přesně cestu, po níž si vytýčil trasu.

V Kralupech se naopak radují a s Novotným jednoznačně počítají do základní sestavy, kterou podle předsedy Černého nepochybně zkvalitní. „Očekáváme, že nám pomůže svou zkušeností jak na hřišti, tak v kabině,“ potvrdil s tím, že společným cílem je už avizovaný postup do I. A třídy.

Denis Višinský během tréninku ve svém novém klubu.
Ve stopách Kuchty? Talent z Mělníka mění fotbalový Eden za chladný sever

A jak v dolním Povltaví, kde nedávno kopali i Luděk Zelenka či Tomáš Hunal, natrefili na dalšího hráče se slavnou minulostí tentokrát? Ve všem má prsty samotný trenér David Hemr, který se s Jiřím Novotným osobně zná. Do svého týmu jej lanařil už v minulosti. Bývalý reprezentant se objevil i jako tvář na jednom z náborů. Přestup klapl až nyní…