„Začátek přípravy proběhl nad mé očekávání, protože přišlo patnáct hráčů. S tím jsem ani nepočítal," usmíval se kouč týmu Pavel Dvořák a představil plán přípravy: „Do mistrovských zápasů budeme trénovat třikrát týdně a máme připravené čtyři přátelské zápasy."

Kdo všechno z jarního kádru v Kutné Hoře skončí? „Abych řekl pravdu, tak to přesně nevím. Zřejmě v Kutné Hoře nebudou nadále pokračovat bratři Švábové. Tomáš chce zůstat u táty v Bílém Podolí a Martin tam chce odejít také," odpovídal Dvořák, který nikoho nového nepřivítal: „Před přípravou jsem dostal seznam dvaceti hráčů, což mi přišlo dostatečné. Navíc mi Radim Truksa přislíbil, že hráči, kteří nebudou hrát v základní sestavě áčka, budou chodit za béčko. Spíše se bude posilovat A-tým."

Cílem Kutné Hory B bude odehrát klidnou sezonu. „Chtěl bych hrát v první polovině tabulky. Rozhodně se chci vyhnout bojům o záchranu," upozornil Dvořák, který v minulosti tým Sparty B ani soutěž neledoval: „Nesledoval jsem Kutnou Horou B ani I. B třídu. Myslím si však, že lidé okolo okresního fotbalu se dobře znají a není problém si zjistit potřebné informace."

Béčko Kutné Hory bylo nalosováno do I. B třídy, skupiny C. Tato skupina je pro celky z Kutnohorska oblíbená. „Je to lepší skupina, protože se nejezdí tak daleko a je hratelnější. Navíc budeme hrát derby s Bílým Podolím a celky z Kolínska," uzavřel nový trenér Kutné Hory B.

Letní program Kutné Hory BZásmuky – K. Hora B (28. července)
Sedlec – K. Hora B (4. srpna, 17.30 hod. okresnifotbal.cz superpohár)
Zbraslavice – K. Hora B (11. srpna. 17 hod.)
K. Hora B – Paběnice (17. srpna, 17 hod.)