O svůj náskok se museli Kutnohoráci strachovat

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Sparty Kutná Hora doma zvítězili. V sobotním dopoledním klání 9. kola krajského přeboru porazili Tuchlovice 2:1.

8.10.2017

Zápas krajského fotbalového přeboru vyhrála Kutná Hora 2:1 nad Tuchlovicemi.Foto: Deník / Pavlík Michal

První poločas se Kutnohorákům povedl. V rozmezí jedné minuty se trefil Cimr a Marek. Trenér Radek Kulhánek stejně příliš spokojený nebyl: „Kolegové mi říkali, že první poločas byl dobrý, ale vedení dva-nula bylo málo.“ Další dvě nebo tři šance mohla Sparta proměnit, což se nestalo. Kulhánek hráče o přestávce upozorňoval, že jedna branka soupeře může vše zdramatizovat. A stalo se. V 63. minutě se krásně z trestného kopu trefil Hajník.

„Od té doby naše mladé mužstvo ztratilo křídla. Soupeř zlobil, ale je pravda, že i my jsme měli šance na zvýšení náskoku,“ vzpomněl si domácí trenér, kterého mrzelo, že jeho svěřenci nedokázali využít hendikepu brankáře hostí. Ten hrál od 60. minuty s poraněnou nohou. „Všechny střely byly slabé a do prostoru, kde gólman stál,“ líčil Radek Kulhánek.

Zápas si svým typickým způsobem odmakal a odběhal útočník Dalibor Cimr, který svou brankou otevřel v 19. minutě skóre zápasu. „Jsem rád, že vyšlo počasí a nefoukal vítr. Za výhru jsem rád, ale mohlo to být více v klidu. Klepali jsme se až do konce zápasu,“ řekl Cimr a pohovořil i sobě: „Nedali jsme tutovky. Jen já jsem zahodil další tři šance. Ale jsem rád, že máme tři body a držíme domácí neporazitelnost.“

Kádr Sparty je hodně mladý a vsází na bojovnost a soudržnost. „Ze začátku sezony jsme byli v laufu, pak jsme se všichni ocitli na hrušce a přišly výkyvy. Museli jsme si sednout na zadek. Jsme dost nezkušený tým. Paradoxně Víťa Piskač, který nám tvoří hru, je jeden z nejmladších na hřišti. Musíme nezkušenost dohnat bojovností,“ zdůraznil Dalibor Cimr.

Kutná Hora – Tuchlovice 2:1 (19. Cimr, 19. Marek – 63. Hajník). Kutná Hora: Malý – Semrád, Matoušek, Piskač, Marek (73. Svoboda), Saulich, Bílek, Hradílek (90. Franc), Filipec, Kulhánek (85. Kraus), Cimr. Trenér Radek Kulhánek.

8.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čáslav vyšla doma naprázdno jak bodově, tak střelecky
35

Čáslav vyšla s Velkými Popovicemi bodově i střelecky naprázdno

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kostel v Bohdanči má novou fresku

Bohdaneč /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Přičiněním Jana Mičánka dostal kostel v Bohdanči novou tvář. Po podrobném průzkumu specialistů v různých oborech byly objeveny nové skutečnosti týkající se kostela.

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov /FOTOGALERIE/ - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek.

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.