Uhlířské Janovice – Mnichovo Hradiště 3:2 (2:2)

Dosavadní jarní domácí zápasy přinesly uhlířkám gólovou radost hlavně v úvodních minutách, a ani tentokrát tomu nebylo na deštěm zmáčeném terénu jinak. Po přiťuknutí V. Němcové pohladila fotbalová srdce v 5. minutě utěšenou střelou svoji slabší, tedy levou nohou, Z. Vedralová – 1:0. Když ve 13. minutě faulovala L. Prnkovou v pokutovém území M. Folprechtová, tak se z následné penalty nemýlila M. Bílková – 2:0, vypadalo to na další snadný plný bodový zisk uhlířek. Opak byl však pravdou, ještě před přestávkou se podařilo hráčkám Mnichova Hradiště skóre srovnat. V 18. minutě vyrazila K. Veselá míč po standardní situaci zahranou M. Němcovou, ale o chvíli později se již hostující hráčka mohla radovat, kdy využila zaváhání G. Fialové – 2:1. V poslední minutě prvního poločasu zahrávala M. Němcová rohový kop, který ve svých rukavicích neudržela K. Veselá, a na brankové čáře poskakující míč do sítě dotlačila N. Zejbrdlichová – 2:2.

Podobně jako v minulém utkání ve Vonoklasech rozhodly uhlířky o vítězství v poslední minutě. Rohový kop Z. Vedralové odvrátila B. Kubínová, ovšem opakovaný centr donesla do sítě na své hrudi N. Koudelková – 3:2.

„Byla to z prdele klika,“ byla první slova trenérky Marie Bílkové, která k průběhu utkání ještě dodala: „Těžký terén se podepsal na výkonu obou týmů, zápas byl více o bojovnosti.“ I když měly hráčky soupeře v průběhu druhé půle více možností volajících po gólu, nakonec si neodvezly žádný bod. „Soupeř měl více ze hry, neproměnil své šance, zatímco my měly na konci štěstí,“ přiznala Marie Bílková.

Branky uhlířek: 5. Vedralová, 13. Bílková, 90. Koudelková. Uhlířské Janovice: K. Veselá – G. Fialová, M. Makalová, M. Syrovátková, H. Černá – V. Němcová (58. N. Koudelková), Z. Vedralová, K. Baranovičová, L. Prnková – S. Vejvodová (37. R. Melcherová), M. Bílková. Trenérka Marie Bílková.
Ostatní výsledky 17. kola: Liberec B – Poděbrady 5:0, Mělník – Dubice 2:2, Kutná Hora – Všestudy 1:2, Vonoklasy volný los. Tabulka po 17. kole: 1. Liberec B – 43 b., 2. Uhlířské Janovice ženy - 31 b… 6. Kutná Hora - 12 b…

K závěrečnému utkání sezóny 2009/2010 zajíždějí uhlířky v neděli 6. června 2010 do Všestud, kde od 14 hod. poměří síly s domácím výběrem.