Tomáš Haniak představil nového trenéra Čáslavi na pondělní tiskové konferenci: „Jsem velmi spokojen s příchodem pana Kmocha do Čáslavi. Čekali jsme na jeho rozhodnutí dlouho, protože měl i jiné nabídky. Ty však nakonec selhaly, a tak ho můžeme přivítat u nás v Čáslavi. Navíc už navštívil turnaj v Počátkách, kde si udělal obrázek o svém novém angažmá."

Jaký obrázek o týmu si Jan Kmoch udělal? „Na tomto turnaji nečekalo Čáslav nic snadného. Velmi se mi líbil přístup hráčů, snažili se a poctivě plnili to, co po nich bylo vyžadováno. Viděl jsem hrát i hráče z béčka a zhruba tři mě zaujali. Uvažujeme o jejich zapojení do A-týmu. Samozřejmě co se týče dalších posil, tak s Tomášem Haniakem spolupracujeme a příchody posil se budou časem vyvíjet. Zatím čekáme, kde se uvolní jací hráči a jaké budou vůbec možnosti," odpovídal.

Haniak jeho odpověď blíže specifikoval: „Dnes (v pondělí - pozn. redakce) se rozrosteme o další jméno. Udělali jsme Aleše Melechovského, kterému nevyšlo angažmá v Bohemians Praha, ale samozřejmě musí kvality prokázat i u nás. Dále je zde na testech defenzivní záložník z Bosny, z Jihlavy stoper Fadrný a měli by přijít Jan a Michal Leiblové."

Kmoch čekal na nabídku, pak vzal Čáslav

Jak se vlastně trenér Kmoch dostal do Čáslavi? Situaci objasni on sám: „Měl jsem nabídku zde v Čechách, která mě velmi zajímala, ale bohužel nevyšla. S Tomášem Haniakem jsme se bavili otevřeně, on o té nabídce věděl a byl ochoten čekat a respektoval ji, nakonec se mu čekání vyplatilo. Hned jak bylo jasné, že nabídka selhala, neváhal jsem a vzal jsem post trenéra FK Čáslav."

Hlavním cílem nového trenéra je vyhrávat. „Čeho chci vlastně v Čáslavi dosáhnout? To je jednoduché, chci vyhrávat. A chci, aby lidé přišli na fotbal, protože když jsem se tu byl podívat jednou na Spartu B, byla zde vynikající atmosféra. Chtěl bych také, aby se bylo na co koukat," usmíval se nový trenér.

Trenér Kmoch bude klást důraz hlavně na poslušnost hráčů. „Při hře bude kladen důraz na taktiku. Nehodlám tolerovat to, že by někteří hráči nerespektovali taktiku, například návraty do pozic. Při tréninku budu vyžadovat poctivý přístup," zdůraznil Jan Kmoch, který už jednou ČFL vyhrál se Spartou B: „Když jsem se vrátil z Emirátů, tak jsem viděl pár zápasů ČFL. Nějaký obrázek o soutěži mám. Sice se asi změnili hráči, ale úroveň zůstává většinou stejná."

Do Poháru České pošty chtějí vstoupit důstojně

Čáslav nyní čeká velmi nabitý týden. V úterý od 17 hodin hraje v Jihlavě, hned ve středu od 18 hodin na hřišti Admiry Praha, v sobotu se pak FK Čáslav představí na turnaji Hugo Meisla v Kutné Hoře a v neděli čeká čáslavské fotbalisty Pohár České pošty ve Svitavách.

„Co se týče Poháru České pošty, tak o mně se ví, že neumím moc prohrávat a chtěl bych vyhrát každý zápas. Samozřejmě tedy budeme chtít postoupit, ale zároveň je pro nás teď důležité získat další hráče, posílit a stabilizovat kádr, abychom mohli do poháru vstoupit důstojně a s konkrétní sestavou. Máme před sebou tedy těžký týden práce, abychom v poháru uspěli. Nebudeme se potom vymlouvat na to, že jsme tam jeli s těmi nebo s jinými hráči, musíme jít do zápasu naplno a pokusit se zvítězit," popsal plány před utkáním ve Svitavách Tomáš Haniak.

Trenér Jan Kmoch zase chce rozložit síly: „Musíme být opatrní, protože vím moc dobře z vlastní zkušenosti, jak nebezpečné jsou přípravné zápasy a turnaje. Přeci jen nikdo z nás nechce, abychom pak přijeli do Jiren hrát první kolo ČFL a měli na marodce několik hráčů, takže musíme být opatrní."

Adam Procházka