Utkání se hrálo na travnatém hřišti v nově vznikajícím areálu v Liberci. Perfektně připravené tráva však dělala hostujícím hráčům značné problémy. „Domácí si s povrchem poradili lépe. Využili ho a díky větší chytrosti a fotbalové vyspělosti jim klouzající se naši hráči nebyli rovnocenným soupeřem,“ přiblížil podmínky utkání trenér Zenitu Václav Vondra.

První poločas vyzněl lépe pro domácí, ti se ujali vedení v 15. min. po rychlém brejku a perfektním zakončení Urbance – 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě hůř – minelu vyrobil stoper Hejný a svou chybu napravoval jen faulem. Panenkovský pokutový kop však Výborný střelci první branky lapil. Neproměněná penalta liberecké přibrzdila, ale hosté toho nedokázali využít. Náznaky svých šancí sami ukončovali nepřesnými přihrávkami, případně otálením se zakončením. V závěru poločasu přišel ještě jeden brejk domácích a střela, která skončila na břevně.

Druhá půle bylo podobná té první. V 5. min. zahrávala Čáslav trestný kop z výhodné pozice, ovšem domácí ho odvrátili a najednou se dva hráči hnali sami na gólmana Výborného – naštěstí Dobeš mířil mimo.„A podobné situace se opakovali několikrát. My jsme se vždy natlačili do útoku a absolutně jsme nestíhali zpátky. Navíc se naši hráči neustále smekali a kupili chybu za chybou,“ uvedl Vondra.Druhý gól však přinesla jiná situace. Z dálky se totiž trefil Kraus a to tak výstavně, že vymetl šibenici zkoprnělého Výborného. „Třetí branka byla ukázkou dnešního zápasu. Kročák totiž na vlastní půli zastavoval míč, upadl a dobíhající útočník postupoval sám na Výborného. Akci ještě vyšperkoval výstavní přihrávkou na Urbance, který skóroval do prázdné brány,“ prohodil k další brance trenér Čáslavi.Zmar čáslavského mužstva završil Hejný, který svým druhým penaltovým faulem vyzval ke skórování Šustu.

„Vypíjíme kalich hořkosti do dna,“ hlesnul hostující trenér.„Již po několikáté to opticky nevypadá špatně, ale výsledek je katastrofální. A to dnes domácí mohli nebo spíše měli dát tak dvojnásobek gólů. Vůbec nefungujeme na hřišti jako tým, individuálně se hráči soupeři vyrovnají, to ovšem nestačí. Právě béčka nám ukazují jak hrát. Na druhou stranu je pravda, že třeba Liberec měl na soupisce 18 hráčů jednoho ročníku, trenér vystřídal ve třicáté minutě a ten hráč si třeba dva, tři týdny nezahraje. To u nás není, což kluci dobře vědí a zneužívají toho.

Liberec – st. dorost Čáslav 4:0 (1:0)

Branky: 15. a 65. Urbanec, 60. Kraus, 75. Šusta z PK. Čáslav: Výborný – Růžička, Hejný, Votava, Kročák – Vajgl (80. Altmann), Zikmunda (52. Král), Zadina, Žiak – Vojtíšek, Špičák (45. Ryšán).

Mladší dorostenci vstoupili již podruhé za sebou do utkání katastrofálně – ve druhé minutě chyboval Výborný v bráně a bylo to 1:0. Čáslavští však dokázali odpovědět, na zpětnou přihrávku Ryšána si naběhl Doležal a vyrovnal 1:1. Brankostroj pokračoval dál. Další chyba v čáslavské obraně a domácí vedli 2:1. I na druhý gól našli hosté odpověď, na trestný kop Goliaše si naběhl Pipek a hlavou podruhé vyrovnal. Hosté mohli jít i do vedení – Ryšán se hnal sám na gólmana, ale nedal. A po zpětné přihrávce Kalányose tentokrát Doležala vychytal gólman. Bohužel přišel trest – po hrubce Rolence unikl domácí útočník a skóroval – 3:2. A protože na tento gól již hosté odpověď nenašli, začalo skóre narůstat.

„Dopadli jsme stejně jako starší dorostenci, a góly padly i po podobných školáckých chybách,“ ulevil si čáslavský trenér Jiří Parachin. „Místo abychom šli do vedení, inkasujeme. Domácí měli výtečný přechod do protiútoku, rychlé krajní záložníky a útočníka. Ten několikrát unikl Rolencovi a střelecky se prosadil. My jsme nehráli úplně špatně, ale školácké chyby nás připravili o přijatelný výsledek,“ zakončilpovídání čáslavský lodivod.

Liberec – ml. dorost Čáslav 6:2 (4:2)

Branky Čáslavi: Doležal, Pipek. Čáslav: M. Výborný – Strnad, Pipek, Rolenec, Jurka (40. Horyna) – Zoufalý (55. Čerimi), Brunclík, Goliáš, Doležal – Kalányos, Ryšán (57. Mlýnky).

Další výsledky: Sázava – st. žáci Čáslav B1:6 (0:2), Sázava – ml. žáci Čáslav B 0:7.

Zdroj: Václav Vondra