Od sezony 2014/2015 se po remízovém utkání budou kopat pokutové kopy. Vítěz získá plusový bod. „Výkonný výbor dal sportovně-technické komisi doporučení, aby novinku přijala a zanesla ji do Rozpisu mistrovských soutěží. STK nyní musí zpracovat obsah a formu," potvrdil předseda OFS Kutná Hora Dušan Roubíček a doplnil: „Jde o trend. Všichni s tím souhlasili. To byl hlavní důvod, proč jsme na penalty kývli."

Od příštího roku se budou kopat penalty od ČFL až po krajské soutěže. „Družstva, která vyhrají okresní přebor, půjdou do krajských soutěží, kde je penalty stejně čekají. Chceme tedy na tyto soutěže navazovat, aby byly týmy na nový systém zvyklý," říkal Roubíček.

Na veřejnosti se objevují i protichůdné názory. „Známe protichůdné názory, ale díval bych se na to tak, že vše, co je nové, má své příznivce i odpůrce," ví předseda svazu, „Až samotný průběh ukáže, jestli to bylo k dobru věci nebo ne. Zrušit to můžeme vždy."

Sportovně-technická komise nyní musí nastavit pravidla. „Řešit ještě budeme, zda se budou kopat tři nebo pět penalt. Zda se budou exekutoři opakovat a tak dále. Mohou se změnit i časy začátků utkání. Když se láme čas na konci října, tak je velmi brzy tma," uznal Dušan Roubíček a dodal: „Jinak statisticky vychází počet remíz skoro stejně v soutěžích, kde se penalty kopou i nekopou. Nezačalo se tedy hrát více na remízu. Pro fanoušky půjde o zpestření. Mají jistotu, že uvidí penalty, i když je ten zápas bude nudit."