Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalová horečka je tady. Okresní přebor startuje za 2 dny!

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehledně informace o každém týmu z okresního fotbalového přeboru. V dnešní prví části se dočtete o Kácovu, Kutné Hoře B, Křeseticích, Uhlířských Janovicích B, Zbýšovu, Žlebech a Vrdech!

23.8.2012
SDÍLEJ:

17. kolo OP: Zruč porazila doma Žleby 4:1, 14. dubna 2012.Foto: Deník/ Jiří Kalát

Kácov – loni 2. místo (III. třída), 64 bodů

Předseda klubu Tomáš Kaftan si letní fázi přípravy pochvaloval: „Začali jsme trénovat někdy koncem července. Na tréninky chodilo patnáct až osmnáct lidí. Kádr jsme moc neobměnili. Nováčky však máme. Z Rataj nad Sázavou přišel Zdeněk Novotný a Tomáš Hrabánek, z Trhového Štěpánova zase Jaroslav Jakoubek. Z kádru nikdo neodešel, naopak se uzdravil Petr Havlín. Trénovat začal i mladý Karel Janků."

V přípravě Kácovští porazili Bílkovice z benešovského okresu 7:1 a se Zdislavicemi jsme prohráli 2:3. „Naposledy jsme porazili Tichonice 2:0," doplnil Kaftan a řekl k cílům pro příští sezonu: „Chtěli bychom okresní přebor udržet, to je celá naše ambice."

Kutná Hora B – loni 1. místo (III. třída), 65 bodů

Pohár OFS: Nové Dvory - Kutná Hora B 1:2, 19. srpna 2012.Podle slov kutnohorského trenéra Františka Onderky se přes léto v kádru Sparty B nic nezměnilo: „Budeme pokračovat s kádrem, který vykopal III. třídu. To jsou stálí hráči Kutné Hory plus na hostování Korejtko a Král. Když to bude možné, tak chceme využívat hráče z A-týmu, kteří se nevejdou na soupisku. Další hráče nehledáme, protože máme hodně hráčů. Měli jsme nějaké posily vyhlédnuté, ale buď jsme se nedohodli, nebo nebyli třeba."

Kutná Hora B byla v létě dokonce na soustředění. „Příprava byla úplně stejná jako loni, když jsem tu začínal," pousmál se Onderka a pokračoval: „Samozřejmě s ohledem na práci, dovolené nebo brigády. Myslím, že splnila účel. Byli jsme na soustředění, kde jsme dost trénovali. Zápasy se nám moc nepovedly, protože jsme se nesešli."

Onderka se netají tím, že chce vidět své mužstvo co nejvýš. „Chtěli bychom hrát nahoře. Cíl týmu je hrát okolo pátého místa na podzim. A po zimě se uvidí, zda budeme moct zaútočit na postup. Vždycky říkám, že rozhodne zimní příprava. Vedení by se určitě postupu nebránilo," řekl na rovinu trenér a dodal: „Máme sice vysoké ambice, ale zároveň respekt ke všem třinácti soupeřům okresního přeboru."

Křesetice – loni 12. místo, 28 bodů

15. kolo okresního přeboru: Křesetice - Sedlec 1:3, 31. března 2012.Od nové sezony povede křesetické fotbalisty jejich bývalý hráč Robert Strnad, který na lavičce vystřídal Petra Jirsu.

Křesetičtí přišli v létě o dvě své legendy! „Skončili nám čtyři lidí. Černovský a Suchorebský ukončili kariéru v áčku," prozradil Robert Strnad a pokračoval: „Vonšovský šel do Kutné Hory a Trousil do Malína. Naopak jsme získali Martina Zvolánka z Chotěboře. Z hostování se vrátil Faltýn a začali hrát kluci, kteří přerušili své kariéry – Ptáčník a Vilímovský."

„Přípravu jsme začali 19. července a trénovali jsme dvakrát v týdnu. Účast byla dobrá, jsem spokojený i s nasazením. Nemohu si stěžovat," chválil své svěřence trenér Strnad.

Podle předsezonních typů patří Křesetice k jednomu z kandidátů na sestup. „Chceme se zachránit v okresním přeboru. Jsme realisté," souhlasil Strnad a dodal: „Loňský výborný podzim byla shodou náhod. Realita se ukázala na jaře. Klíčové pro nás budou hlavně domácí zápasy."

Uhlířské Janovice B – loni 11. místo, 30 bodů

Novou trenérskou dvojicí Uhlířských Janovic B se stali Rastislav Masarovič a Marek Stoupa. Radek Förster totiž povýšil k A-týmu.

Do týmu se v létě vrátili dva hráči z hostování. „Vrátili se nám Lukáš Bohatec a Pavel Kulhánek. Kostra týmu zůstala. Přípravné zápasy jsme měli dva. V Horních Krutech jsme prohráli 4:6 a pak jsme prohráli ještě 4:8," přiznal trenér Janovic Rastislav Masarovič.

2. kolo I. A třídy: Uhlířské Janovice - Nymburk, 14. srpna 2010.S ambicemi jsou uhlíři opatrní. „O postup hrát nebudeme, to víme jistě," smál se Masarovič a pokračoval: „Chtěli bychom hrát uprostřed tabulky, abychom se nemuseli zachraňovat v posledním nebo předposledním kole."

Přeci jen se něco v kádru Uhlířských Janovic B změnilo. „Konečně se nám utvořila kostra kádru šesti nebo sedmi hráčů, kteří budou hrát pravidelně a kolem nich se na zkušenou budou točit mladí kluci z dorostu. Letos bychom už neměli být tak závislý na A-týmu," myslí si trenér Uhlířských Janovic B.

TJ Zbýšov – loni 10. místo, 30 bodů

„Moc se toho přes léto nezměnilo," přiznal trenér Zbýšova Miroslav Voplakal a pak přeci jen vyjmenoval změny v kádru: „Přivedli jsme brankáře Matěje Dlouhého z Čáslavi a Ivan Babák chce hrát jen za béčko, takže uvidíme, zda ho ještě přemluvíme k nějakému utkání za áčko. Jinak kádr zůstal stejný."

Příprava byla podle slov trenéra opět slabá. „Měli jsme naplánované tři zápasy. Prohráli jsme se Zbraslavicemi 2:3 a porazili jsme Potěhy. Jelikož nám i béčko začalo hrát přípravy, tak se dáváme těžko dohromady. Docházka byla klasická – 8 až 10 hráčů, podle toho, jak mohli," netajil se Voplakal.

Zbýšov by se v nadcházejícím ročníku chtěl vyhnout bojům o záchranu. „Naše ambice jsou takové, abychom se netopili v sestupových vodách a nehráli do posledního kola o záchranu. Chtěli bychom být do sedmého nebo osmého místa," přeje si Voplakal.

Žleby – loni 9. místo, 32 bodů

17. kolo OP: Zruč porazila doma Žleby 4:1, 14. dubna 2012.Někteří hráči před sezonou ve Žlebech skončili – Tomáš Hronek odešel do Vrdů a tým opustil i Miroslav Zikmunda. „Bude nám scházet Pavel Kordík, který odjíždí služebně na dva měsíce do zahraničí. Spíše se to změnilo k horšímu," povzdychl si nový trenér Žlebů Petr Auersvald, který vystřídal na lavičce Libora Petříčka. „Na druhou stranu se z hostování ve Vrdech vrátil Jiří Trekoval a začali hrát hráči, kteří moc nehráli. Snad se to vyrovná," doufá kouč.

Ani tréninkům Žleby moc nedaly. „Trénovali jsme akorát v pátek dle možností, protože v létě jsou všichni na dovolených nebo pracovně vytížení," vysvětloval Auersvald a zavzpomínal na přátelské zápasy: „Ze začátku jsme měli špatné výsledky. Prohráli jsme s Golčovým Jeníkovem i Ronovem nad Doubravou. Když jsme se sešli ve skoro plné sestavě, tak jsme vedli s Práchovicemi 2:0, jenže utkání přerušil silný déšť."

Ambice Spartaku jsou jasně dané. „Rádi bychom se pohybovali uprostřed tabulky, abychom neměli problémy se sestupem," dodal trenér týmu.

Vrdy – loni 8. místo, 35 bodů

„Získali jsme Radima Truksu," pochlubil se nový trenér Vrdů Jiří Chadraba. A kdo dál posílí Vrdy? „Ze Žlebů se vrátili Zdeněk Cakl a Tomáš Hronek. Z Bílého Podolí jsme posílili do brány, když do týmu přibyl Aleš Beran. Co vím, tak neskončil nikdo. Akorát máme dlouhodobě zraněného Honzu Kříže, který si přetrhnul křížové vazy a nebude celou sezonu," odpovídal Chadraba.

Vrdský trenér si letní přípravu moc nepochvaloval: „Příprava nebyla nijak zvláštní. Soupeře jsme moc kvalitní neměli. Akorát první zápas jsme hráli s Přelovicemi. To byl celkem kvalitní mančaft. Na tréninky moc lidi nechodili."

„Chceme hrát prostředek tabulky, ale jak to tak pozoruji z letních zápasů, tak abychom se nezachraňovali," upozornil Chadraba.

Autor: Michal Pavlík

23.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Odstartoval první ročník festivalu Start Fest

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Žádný začátek není snadný a v umění toto tvrzení platí dvojnásob, právě z toho důvodu vznikl festival Start Fest. Ten si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl pomoci mladým umělcům odstartovat jejich kariéru. V Kutné Hoře se festival Start Fest konal poprvé v pátek 14. října v kutnohorském Planet Music clubu. Publiku se představilo několik kapel a svou tvorbu na společné výstavě odprezentovali také mladí fotografové.

Děti z mateřských škol se setkaly v Březové u Kutné Hory

Březová /FOTOGALERIE/ - Společné setkání dětí, rodičů i organizátorů projektu Putovní olympiády mateřských škol se uskutečnilo v sobotu 14. října v krásném prostředí zábavného parku Heroland, v Březové u Kutné Hory při příležitosti ukončení pátého ročníku projektu spolupráce, který realizuje MAS Lípa pro venkov společně s partnerskou MAS Zálabí.

Kutnohorští policisté hledají muže z kamerového záznamu

Kutná Hora - Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti muže z kamerového záznamu v Kutné Hoře. "Osoba na fotografii z kamerového záznamu může poskytnout informace k případu podvodného jednání, ke kterému došlo v uplynulých dnech v Kutné Hoře. Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění tohoto případu," uvedla policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Děti navštívily policejní oddělení v Uhlířských Janovicích

Uhlířské Janovice /FOTOGALERIE/ - Děti ze Základní školy Uhlířské Janovice navštívili v říjnu letošního roku v dopoledních hodinách místní Obvodní oddělení Policie ČR.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení