Kariéra Michala Snížka začala v pěti letech v Bohemii Poděbrady, kam jej přivedl otec. Uteklo pár sezon a všimli si ho ve vyšší soutěži. Od žáků kategorie U13 nastupoval v mladoboleslavském dresu. Tam zůstal až do dospělého věku. Před více než rokem zamířil téměř dvaadvacetiletý Poděbraďák do Kolína (narozeniny oslaví 16. dubna). „V Mladé Boleslavi jsem byl spokojený, poznal jsem tam dobré lidi. Měl jsem to tam rád, ale nevyšlo to,“ uvedl Snížek. Nyní je ve službách Kolína. „Jsem tady spokojený. Začal jsem teď pravidelně nastupovat, takže jsem za to rád.“

V posledním zápase zařídil gólem svému týmu bod na půdě prvních Velvar. „Trenér byl s naším výkonem spokojený. Na začátku jsme byli lepší, a také jsme dali ten úvodní gól. Jenže Velvary rychle srovnaly. Kdyby se jim to nepovedlo, měly by s námi problém,“ zamyslel se mladý fotbalista.

close Michal Snížek (v černobílém) info Zdroj: Deník/Vladimír Malinovský zoom_in Michal Snížek (v černobílém) Po svém boku má v kádru kolínské Sparty mnoho velice zkušených plejerů. A od nich také sbírá cenné rady i zkušenosti. „Rady my mladí dostáváme, to je jasné. Nejvíce možná od Feryho Hakla. A také od Soběslava. V kabině si vždycky všechno řekneme,“ podotkl fanoušek Slovanu Liberec a Realu Madrid.

Ve své kariéře už také zažil několik kvalitních trenérů, kteří formovali jeho osobnost i fotbalové umění. Kdo byl stěžejním koučem v jeho vývoji? „Těžko vybrat jednoho, nerad bych na někoho zapomněl. V béčku Mladé Boleslavi to byl určitě Pavel Malura, s tím jsem si rozuměl. Pak to byli Petr Huf a pan Vavruška,“ našel student škodovácké vysoké školy přece jen trenéry, kteří mu hodně dali.

Mezi spoluhráči, ať už současnými nebo bývalými, nenašel nikoho, ke kterému by měl mimořádné pouto. „Já si rozumím se všemi. Není nikdo, s kým bych kamarádil víc,“ řekl odchovanec poděbradské Bohemie.

V letošní sezoně má na kontě teprve dva góly. „Já úplně nejsem ostrostřelec. Takže každý gól je pro mě dobrý,“ zasmál se kolínský fotbalista Michal Snížek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...