„ Na úvod přípravy jsme remizovali čtyři-čtyři v Bílém Podolí. Šlo o celkem dobrý zápas, na to, že to pro nás byl první přátelák. Bohužel jsme za stavu čtyři-jedna udělali tři chyby a nechali Bílé Podolí vyrovnat," pokrčil rameny trenér kutnohorského béčka Pavel Král a shrnul zbylé výsledky Kutné Hory: „Druhý zápas jsme hráli v Paběnicích, kde jsme osm-dva vyhráli. To bylo ale hodně tréninkové utkání, protože domácí měli sestavu smíchanou z A i B-týmu. Kromě těchto dvou zápasů jsme se zúčastnili turnaje v Malešově, kde jsme na penalty prohráli ve finále s Bílým Podolím, stejně jako minulý rok. Poslední zápas jsme sehráli v rámci poháru v Nových Dvorech."

Ani v Kutné Hoře nebylo na trénincích nabito. „Tréninkovou účast hodnotím tak na padesát procent, hráči byli na dovolených a musím říct, že ani jedno utkání jsme nesehráli ve stejné sestavě. Začali jsme tudíž zapojovat i dorostence. Myslím si, že tréninková účast mohla být lepší, ale co tak slýchám od známých, tak je to všude stejné. Pro hráče je fotbal jen koníček, takže to tak musíme brát," ví Pavel Král. Kutnohorský trenér následně shrnul změny v mužstvu: „Z týmu odchází Adam Brant, který požádal o hostování ve Veltrubech. Nikdo jiný by odejít neměl. Na druhou stranu ještě není hotové hostování Jirky Zemana z Kaňku, o kterého mám velký zájem. Jinak se do týmu vrací Ctibor Jarkuliš, který byl na hostování v Malíně."

Trenér Král si přeje, aby se jeho tým fotbalem bavil: „Cíle si žádné nedáváme. Chceme samozřejmě hrát co nejvýše, ale já osobně bych byl spokojený, kdybychom hráli dobrý fotbal, byla tu v Kutné Hoře dobrá parta a my si s chutí zahráli. Nějaké postupové ambice, to v tuto chvíli neřešíme," uvedl trenér rezervy Kutné Hory.

Kdo bude podle Pavla Krále favoritem soutěže? „To je hodně záludná otázka. Všichni asi víme, že týmy typu Sedlce, Zbraslavic, Tupadel ty se asi v horní polovině tabulky pohybovat budou, ale nějakého velkého aspiranta na první místo bych neviděl. Spíš si myslím, že okres bude do desátého místa hodně vyrovnaný. Kdo nezačne dobře, tak by mohl zůstat na chvostu, ale aby se někdo na čele utrhl a udělal si nějaký velký náskok, jaký měla v minulé sezoně Zruč, tak to asi letos nebude," tuší trenér Kutné Hory B.

Adam Procházka