Kde jste naposledy trénoval a jak vzniklo spojení Malura – Čáslav?
Naposledy jsem působil na Slovensku. Nejdříve jako trenér prvoligové Nitry a poté jako šéftrenér MŠK Žilina. Po návratu domů jsem chtěl znovu pracovat v profesionálním fotbalu a přišla první nabídka Čáslavi, která se mi na dnešní dobu zdála slušná, proto jsem ji přijal.

Od koho konkrétně jste nabídku dostal?
Nabídka přišla ještě od manažera pana Svobody.

Co říkáte na koncepci Zenitu, kdy se staví hlavně na mladých hráčích z prvoligových klubů. Vyhovuje Vám to?
Čáslav vždy stála na hráčích z hostování. Budeme se snažit poměr hráčů, kteří budou kmenoví a těch, kteří budou na hostování, malinko změnit. Musíme se dívat na finanční poměry v Čáslavi, která nemá na to, aby za čtyři miliony koupila hráče.

Trénoval jste mládežnické reprezentace. Jaký prostor budete dávat čáslavským mladíkům?
Čáslavští hráči z dorostu nebo z hostování určitě šanci dostanou. Uvidíme, jak se s tím poperou, protože do Čáslavi vždy přijdou mladí hráči ze Sparty, Slavie, Bohemky a jiných.

Už jste diskutoval na nějaké téma s novým manažerem Josefem Stehlíkem?
Upřímně, teprve včera (středa) jsem přijel. Probrali jsme jen pár základních věci a samozřejmě pan Stehlík bude pracovat v manažerské oblasti tak, aby to bylo pro Čáslav co nejpřínosnější. Na druhou stranu je potřeba říct, že i on do klubu teď naskočil, takže se budeme vzájemně poznávat.

Budete v Čáslavi bydlet?
Samozřejmě, protože pocházím z Ostravy.

Jaký typ trenéra jste?
Co se týká impulsivnosti, tak záleží na okolnostech. Nejsem přehnaně klidný ani impulsivní. Nejsem typ, který pobíhá po trávníku a neustále pokřikuje na hráče.

A který styl je Vám bližší? Ofenzíva nebo defenzíva?
To záleží na síle týmu. Taktika bude taková, abychom sbírali body. Já nemám vyhraněný ani jeden styl.