Pět porážek a dost! Zbraslavice vyhrály

Zbraslavice – Fotbalisté Zbraslavic přerušili šňůru pěti porážek vřadě, když v9. kole vyzráli doma nad Sedlcem-Prčice 3:2. Utkání rozhodl v75. minutě zpokutového kopu Švejda.

17.10.2010 1

3. kolo I. B třídy D: Zbraslavice - Říčany, 4. září 2010.Foto: Deník/Michal Pavlík

Zbraslavice – Sedlec-Prčice 3:2 (1:1)

„Soupeř byl dobrý a pohyblivý, to jsme věděli. Měl šikovné hráče,“ seznámil čtenáře se zbraslavickým soupeřem trenér domácích Zdeněk Knap. Pak už se vrhl na samotné utkání: „Režii hry jsme měli na starost my, hosté hráli na protiútoky. Vytvořili jsme si dost šancí, ovšem ze hry se nám velmi těžko dávají góly. David Šindelář měl čtyři šance a ani jednou nedal. Nastřelil břevno a tyč.“

Do vedení šli Zbraslavičtí ve 21. minutě. „V utkání jsme vedli jedna nula po trefě Martina Veselého z penalty. Hosté ale za chvíli vyrovnali na poločasových jedna jedna,“ krotil Knap nadšení a věděl proč: „Po nástupu do druhého poločasu potrestal soupeř naší chybnou rozehrávku a prohrávali jsme jedna dva.“ Jenže pak přišel znovu obrat skóre. V 59. minutě po hezké akci vyrovnal Dobrý a v 75. minutě dokonal obrat z penalty Švejda.

Tři body byly pro Zbraslavice hodně důležité. „Výhra byla dnes povinná,“ nic neskrýval Knap, „Za týden v Chotýšanech se pokusíme vrátit na nulu v tabulce pravdy, což je střed tabulky, čímž bychom podzim ještě zachránili.“

Branky Zbraslavic: 21. pok. kop M. Veselý, 59. Dobrý, 75. pok. kop Švejda. Rozhodčí: Kosina. ČK: 0/1. Zbraslavice: Potměšil – Hlava, M. Veselý, Herčík, J. Veselý – Hačka, Kakáček (60. Kruliš), M. Rada (85. Bahr), Dobrý – Švejda, Šindelář. Trenér Zdeněk Knap.

Vinohrad Pod Barborou vydal plody letošní sezóny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Slavnostní sběr uzrálého vína z kutnohorského vinohradu Pod Barborou se uskutečnil v sobotu za mlhavého, ale sem tam i trochu slunečného počasí. Do sběru se zapojila široká veřejnost včetně dětí, asistovali i dva psi.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.