„Přípravu jsme zahájili poslední týden v červenci, odehráli jsme čtyři přípravné zápasy, pátým utkáním byl pohárový duel. Dařilo se nám zhruba na padesát procent, bylo to ale zapříčiněno i tím, že jsme zkoušeli různé alternativy. Prohráli jsme v Nových Dvorech, porazili jsme starší dorost Čáslavi a Chvaletice. V neděli jsme na závěr přípravy v poháru vyřadili Miskovice," shrnul zápasy Chotusic v rámci letní přípravy trenér Petr Hnízdo.

Chotusice přes léto udržely hráče, které chtěly, navíc i posílily. „Co se týče změn v kádru, tak k nám přišel Jakub Hájek, který posílil náš střed zálohy. Dále jednáme s Radkem Šestákem z Kutné Hory. Jinak kádr zůstal prakticky stejný. Zůstali tu i hráči, kteří jsme chtěli, aby zůstali, jako brankář Výborny, Jiroušek, Netáhlo či Smutný. Celkově máme zhruba osmnáctičlenný tým. Odešel pouze Seeman," objasnil změny v mužstvu Hnízdo a navázal: „Osobně si myslím, že náš kádr je hodně silný. V přípravě jsme si vyzkoušeli nové varianty. Máme natrénované dva systémy, jeden více defenzivní pro venkovní zápasy a jeden ofenzivní pro zápasy doma."

Chotusice chtějí na špici okresu

„Letos si klademe dva cíle. Chtěli bychom hrát na špici, i když víme, že okres bude hodně vyrovnaný. Znamená to, pohybovat se někde okolo pátého místa. Co bude nad páté místo, tak bude pro naše mladé hráče úspěch. Určitě to nebudeme přehánět, abychom tvrdili, že chceme hrát o postup, ale do pátého místa bychom hrát měli," věří Hnízdo a dodává: „Klademe si ještě jeden cíl, a to, abychom došli co nejdál v poháru. Je to jiná soutěž, hraje se na jeden zápas, do nějž musíte dát všechno."

Jak podle prvního muže chotusické lavičky bude vypadat čelo okresního přeboru? „V tuto chvíli je hodně složité říct, kdo bude favoritem, protože co tak sleduji, tak škatulata v týmech byla velká. Do soutěže přišly navíc nové týmy jako Kácov B či Hlízov, které taky posílily, navíc Kácov si může pomoci hráči z áčka. Neumím si v tuto chvíli tipnout. Podle mě bude okres hodně vyrovnaný, a to od prvního do posledního místa. Tuším, že by první čtyři, pět týmů mohlo hrát o postup a takových pět, šest o sestup. Opravdu to vypadá na hodně vyrovnanou soutěž, tudíž každé body budou hodně důležité," tuší Petr Hnízdo.

Adam Procházka