„Chtěl bych se touto cestou omluvit všem zúčastněným nedělního fotbalového derby Čáslav – Kolín, funkcionářům, trenérům, doktorům, spoluhráčům Honzy a jeho rodině. I když vím, že to Honzovi nepomůže. To, co se stalo, je hrozná věc s fatálními následky. Honza utrpěl zlomeninu holenní i lýtkové kosti a pravděpodobně má přetrhané i vazy v kotníku.

Fotbal hraji dlouhá léta, jsem zkušený a situace bych měl zvládat vyhodnotit. Nejsem typ člověka, který by hrál zákeřně, a už vůbec ne, že bych chtěl někomu ublížit. Lidé přijdou na fotbal a chtějí se bavit předvedenou hrou. To vše se mění, v jakém počasí se hraje. Na podzim a na terénu, jakém se hrálo, to s fotbalem moc společného nemá. Je to válka, je to bitva na poli, kde jste po kotníky v bahně, kde jsou jen nepříjemné souboje a nakopávané balony. V zápase je více horších soubojů, ale ty se přehlédnou, protože se naštěstí nic nestane.

Když se vrátím k souboji s Honzou, byl tam odražený balon, za kterým se Honza rozeběhl. Stejně jsem reagoval i já a ve snaze zahrát balon skluzem do autu došlo ke střetu s jeho nohou. Nešťastný sled událostí. Být tam o sekundu dřív nebo později, být jiný terén… Je to hrozné. Honza byl u míče dřív, špičkou ho stihl přede mnou odehrát. Na tom terénu a v té rychlosti už nešlo reagovat, nemohl jsem se mu vyhnout. Dopadlo to katastroficky. Tohle nikdo nechce. Teď vím, co se stalo a do souboje bych nešel, ale řeknete si při zápase, že se budete vyhýbat soubojům? Stalo se. I to k fotbalu bohužel patří. Moc mě mrzí, co se stalo a věřte mi, že se cítím hrozně.

Žádná slova teď Honzovi nepomohou. Vím, čím si prošel, a to nejde popsat. Přeji mu, ať má co nejkratší léčbu, ať nemá žádné komplikace, aby to hlavně všechno dobře dopadlo a Honza mohl zase běhat a dávat góly na hřišti. Ještě jednou se všem blízkým, spoluhráčům a oběma klubům moc omlouvám. Hlavně tobě, Honzo! Ať si brzo zpět. Drže se."

Petr Jeníček, fotbalista FK Čáslav