Jihlava – Čáslav 1:0 (0:0)

I přesto, že Čáslavští prohráli, našel jejich trenér Oldřich Abrhám slova chvály: „Z mého pohledu to bylo prospěšné utkání. Zejména mě oslovil náš výkon, který byl dobrý. Čekal jsem, že si Jihlava, jako aspirant na postup, vytvoří nějaký tlak a herní iniciativu, ale to se nestalo.“

Zápas rozhodla jediná branka, ale šancí bylo více. „Šlo o to, kdo ze svých šancí dá branku. Výsledek pro mě může být zklamáním, protože jediné tři šance jsme soupeři přichystali sami svou nedisciplinovaností. To mě mrzí, ale o výsledek vůbec nešlo. Mohlo by mě trochu mrzet, že rozhodčí v náš prospěch neodpískal penaltu za ruku, kterou viděl celý stadion. V tomto utkání ale o výsledek, ani o penaltu nešlo,“ mávl nad tím rukou Abrhám.

„Soupeř přečetl naší „malou domů“ a po této chybě jsme dostali branku,“ odpověděl Oldřich Abrhám na otázku, jak padla rozhodující branka.

Čáslavské může jedině znepokojovat fakt, že už dvě utkání nedali gól. „V první řadě si s tím v tuto chvíli hlavu nelámeme, protože se pořád jedná o přípravu. K tomu, abychom dali gól, potřebujeme dvě věci – určitou kvalitu v ofenzivní fázi a také štěstíčko. Pokud si šance nevytváříme a nedáváme góly, tak je to špatně. Pokud si ale šance tvoříme a neproměňujeme je, tak jde o lepší variantu. My si šance vytváříme, ale bohužel nám v posledních dvou zápasech chyběl klid v koncovce,“ vysvětlil čáslavský trenér Abrhám.

Branka: 69. Kosak. Diváci: 150.

Jihlava:
Uvarenko – Veselý, Karlík, Halama, Šilinger (55. Tlustý) – Kopic (62. R. Demeter), Gába, Görner, Cihlář (32. Kosak) – Mešanović, Tecl (46. Bača).
Čáslav: Ducheček (46. Bárta) - Haniak, Ptáček, K. Hejný, Kotrba – Špidlen, Šisler, Mojdl (46. Růžička) – Kunášek (46. Hušťava), Šturma, Fikejz (46. Džafič). Trenér Oldřich Abrhám.