„Potřebovali jsme získat tři body, takže jsme posílili kádr o pár hráčů z našeho A-týmu," přiznal trenér čáslavské rezervy Miroslav Zikmunda a navázal: „Věděli jsme, že nás čeká hodně nepříjemný, bojovný soupeř, což se v prvním poločase potvrdilo. Podařilo se nám přesto po dobrých kombinacích vstřelit dva góly, když se dvakrát prosadil Jakub Vančura."

Po třetím gólu bylo o vítězi jasno. „V druhém poločase jsme chtěli navázat na první dějství, hráli jsme svou hru, drželi míč a vytvářeli si šance. Vančurovi se podařilo dokonat hattrick, když mu spoluhráč připravil ideální přihrávku a on zakončoval do prázdné branky. Poté už se to vezlo. Prostřídali jsme a postupně se výsledek dostal do stavu šest-nula," shrnul čáslavský kouč a dodal: „Bílé Podolí kladlo odpor, ale později se ukázala kvalita na naší straně. Hráče musím za předvedený výkon pochválit."

Bohuslav Šváb: Toto utkání musíme hodit za hlavu

„ Prohráli jsme nula-šest, což je hrozný výsledek. Celkově mohu říct k zápasu jen to, že my v Bílém Podolí nemáme možnost půjčit si hráče z áčka, jako Čáslav," řekl na úvod trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb a pokračoval v hodnocení: „Hráčům jsem po zápase řekl, že toto utkání musí hodit za hlavu, jelikož proti takovému mužstvu, které proti nám Čáslav postavila, jsme toho mnoho udělat nemohli. V prvním poločase jsme měli sice dvě šance, které kdybychom proměnili, tak by se cesta Čáslavi za výhrou trochu zkomplikovala, ale již před začátkem zápasu jsem hráčům říkal, že když neproměníme všechny své šance, které nám Čáslav nabídne, tak neuděláme dobrý výsledek. Když už byl stav čtyři-nula, tak jsme prostřídali a dali do hry všechny hráče, kteří s námi přijeli. Poté se hrálo de facto už jen na jedné polovině. Podle toho také vypadá konečný výsledek."

Čáslav B - Bílé Podolí 6:0 (2:0)Branky: 28., 40. a 56. Vančura, 62. Antoš, 79. vlastní (Šálený), 84. Zoufalý. Rozhodčí: Dohnal - Zuskin, Holakovská. ŽK: Matoušek - Skokan, Čakovský, Šváb, Jelínek. Bez ČK. Diváci: 112.
Čáslav B: Dastych - Vajgl (73. Fuxa), Matoušek, Vančura (72. Stránský), Zoufalý, Antoš (79. Komma), Maxa (68. Semrád), Lebduška, Dastych (79. Ronovský), Martinek, Frejlach. Trenér Miroslav Zikmunda.

Adam Procházka