Uhlířské Janovice vsadily vše na defenzívu a povedlo se. „Zápas jsme ubojovali,“ prohlásil šťastný uhlířskojanovický trenér Antonín Novotný a pokračoval: „Hráli jsme poctivě zezadu a čekali na rychlé brejky.“ V jednom z nich nastřelili domácí uhlíři v prvním poločase tyč.

Branka nepadla ani po přestávce. „Soupeř měl velkou kvalitu. Byl jasně lepší. Chtěli jsme zodpovědně bránit a bodovat, protože jsme věděli, jak hrála v sobotu Sázava. Potřebujeme být stále v bodovém kontaktu,“ uvědomoval si Novotný.

Podle domácího kouče nemá momentálně tým na to, aby hrál pohledný kombinační bod. Je potřeba bodovat: „Musíme makat a bránit. Kluci se v neděli pořádně semkli a už sami chtěli vyhrát. Po zápase si po dlouhé době také zakřičeli radostí.“ V penaltovém rozstřelu ukořistily Uhlířské Janovice bod navíc. „Jde sice o štěstí, ale pro nás je plusový bod hodně cenný. Jsme za něj rádi. Šance na záchranu soutěže pořád je. Třeba budeme mít štěstí a zachráníme se,“ uzavřel Novotný.

Uhlířské Janovice – Vyšehořovice 1:0p.

Uhlířské Janovice: Verner – Vinický, Zadražil, Čapek, D. Kulhánek (71. Strnad), M. Svoboda (88. Paděra), Vedral (44. Marek), Randlíszek, Kopecký, Beneš (82. Jelínek), Vyhnánek (60. Tancer). Trenér Antonín Novotný.