AFK Kolín - Kutná Hora 0:2 (0:1)

Hosté byli po celou dobu zápasu podstatně fotbalovější, ale neschopnost vstřelit branku dávala dost dlouho domácím naději na uhrání solidního výsledku. Během prvních dvou minut měl dvě velké šance Zeman, ale nedal. V 9. minutě netrefil branku v gólové šanci Nekola . V 15. minutě trefil Papoušek břevno domácí branky. Hosté se dočkali až v 17. minutě, když dlouhý výkop od vlastní branky v podání Bareše doběhl Zeman a přehodil vybíhajícího brankáře.

Druhá branka padla v 59. minutě, když Výborný zatáhl míč po pravé straně, poslal centr do vápna, kam si naběhl Zeman a hlavou vstřelil druhou branku zápasu.Víc ale výborně chytající domácí brankář hostům nedovolil a tak zápas skončil výhrou 0:2.Domácí měli největší šanci na gól ve druhém poločase. Kopali po špatné malé domů nepřímý kop ve vápně, ale byla z toho jenom rána nad branku.

Bohuslav Šváb (trenér): „Byl to typický poslední zápas sezony, když je vše rozhodnuté. Hráli jsme dobře, ale katastrofální koncovka dávala pořád šanci domácím. Dneska mělo padnout daleko více branek. Ale jinak jsem spokojený, soutěž jsme zachránili a za to patří celému mužstvu dík.“

Branky Kutné Hory: 17., 59. Zeman. Kutná Hora: Rohlíček - Bareš, Nedvěd (52. Menšík), Koubek, Kraus, Nekola, Papoušek, Fuksa (65. Dastych), Fedor, Výborný, Zeman. Trenér Bohuslav Šváb.

spartakh.cz