Kapitán starších dorostenců Sparty Kutná Hora však upřednostnil nabídku SK Malešov. A v rámci přechodu do kategorie dospělých měl i jiné nabídky.

V létě byl o vás zájem hned z několika klubů. Proč to u vás v rámci přechodu z dorostenecké kategorie mezi dospělé fotbalisty vyhrál zrovna Malešov před Červenými Janovicemi, Kutnou Horou B či Ratboří?

Abych řekl pravdu, nejdřív jsem chtěl do Ratboře a už to vypadalo celkem slibně, když jsem se dohodl na zajímavých podmínkách pro mě. Jenže poté jsem o tom více popřemýšlel a uvědomil si, že je to vcelku z ruky, hlavně když jsem od října nastupoval na vysokou školu, což to ještě více komplikovalo. Proto jsem se rozhodl pro Malešov, chtěl jsem hrát alespoň okresní přebor a také se tam tvořil velmi ambiciózní mladý tým, z něhož jsem znal mnoho lidí, takže jsem věděl, do čeho jdu.

Splnila podzimní část sezony vaše očekávání v Malešově? S čím u vás z tohoto pohledu panuje spokojenost a co mohlo dopadnout lépe?

Dá se říct, že jsem spokojený. Ve většině zápasů jsme hráli kombinační fotbal a soupeře přehrávali. Možná jsem byl občas naštvaný, že jsem v některých utkáních odešel ze hřiště dříve, než jsem si představoval, protože jsem cítil, že ještě můžu týmu pomoct. Ale o tom rozhodují trenéři a já jejich rozhodnutí vždy respektoval. Takže když to vezmu celkově, tak spokojený jsem.

V malešovském dresu jste potvrdil roli střelce, když jste konto soupeřů zatížil v mistrovských utkáních okresního přeboru pěti góly. Je to optimální číslo, nebo šancí ke skórování bylo víc? Kdo byl váš vrchní nahrávač a s kým se vám na hřišti spolupracovalo nejlépe?

To si opravdu nemyslím, že pět gólů je adekvátní vizitka střelce. Během přípravy se nám opravdu dařilo a dá se říct, že do čeho jsem kopnul, to tam spadlo. Ovšem najednou přišel začátek sezony a na každý náš gól jsme se velmi nadřeli. Ale myslím si, že jsme se nakonec chytli a věřím, že v tom budeme pokračovat i na jaře. Zároveň doufám, že se na konci sezony nebudu muset stydět za počet mých vstřelených gólů. (smích) Myslím, že asi nejvíce šancí ke skórování jsem dostal od Jirky Rejthárka, takže kdybych měl jmenovat jednoho hráče, tak to bude asi on.

Na konci sezony 2011/2012 jste ukončil dorosteneckou kategorii ve Spartě Kutná Hora, kde vám dokonce připadla funkce kapitána týmu. Jak na toto období v krajském přeboru vzpomínáte a jak těžký pro vás byl přechod mezi dospělé fotbalisty?

Samozřejmě, že se na to hezky vzpomíná a nejen na tu poslední sezonu v dorostu, ale celkově na moje působení v Kutné Hoře, kde jsem strávil šest let. Mnohému jsem se tam naučil a jsem rád, že jsem to mohl prožít. Mně to ani tolik nepřijde, že je to nějaká změna, nikdy jsem nekoukal na to, kdo stojí na té druhé straně a hraje proti mně. Ale přeci jen tu něco je, dospělý fotbal je mnohem více kontaktní a hraje se opravdu do těla, ale dle mého názoru se alespoň v okresním přeboru méně běhá než v dorostenecké kategorii krajského přeboru.

Loni v květnu jste si na memoriálu na Kačině zahrál za červenojanovický mateřský klub dvě utkání, vstřelil jste jednu branku a byl jste vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje. S jakými pocity jste nastupoval a jak se vám hrálo?

Byl jsem moc rád, že jsem si mohl zahrát za červenojanovický tým a moc jsem si to užil. Myslím, že jsme předvedli dobré výkony v obou utkáních a zaslouženě získali druhé místo.

Co vůbec říkáte výkonům červenojanovického fotbalového mužstva v první polovině sezony 2012/2013?

Jsem velice mile překvapen, jak se červenojanovický tým prezentuje v této sezoně, když to porovnáte s tou minulou. Myslím si, že mnoho lidí ani zdaleka nečekalo až takový úspěch. Pravidelně sleduji výsledky na klubových webových stránkách a moc si přeji návrat do třetí třídy. Mimochodem, chtěl bych velmi pochválit, jak tyto stránky fungují a že vůbec existují, rozhodně to pozvedlo úroveň červenojanovického fotbalu.

Řada lidí by vás moc ráda viděla zpátky v dresu Červených Janovic. Existuje tato možnost, případně co by se muselo stát?

Momentálně jsem na ročním hostování v Malešově, takže nepřemýšlím, co bude na konci sezony. Neříkám, že to reálné není, ale…

Odpověď na tuto i zbývající, před začátkem jarní části sezony 2012/2013 pro mateřský oddíl klíčovou otázku si přečtěte na klubovém webu červenojanovických fotbalistů - ZDE.