Budoucím fotbalovým hvězdám se věnovali zkušení trenéři ligových mládežnických týmů FK Čáslav, své herní zážitky předával také kouč divizního A mužstva a v neposlední řadě přijeli prohloubit kladný vztah k fotbalu šéftrenér Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje Ladislav Matras a jeho kolega Michal Morávek.

V pěti dnech zdokonalovali chlapci své fotbalové dovednosti, pilovali střelbu, kombinaci nebo hráli Ligu mistrů. Svoji všestrannost si prověřili při atletickém víceboji, prokazovali své plavecké dovednosti v nedalekém koupališti a pro zpestření navštívili posilovnu, kde si vyzkoušeli spinning a absolvovali funkční trénink. Pochopitelně nebyla opomenuta ani regenerace v klubové vířivce a sauně.

Výborně bylo také postaráno o hladové žaludky mladých sportovců. Kuchař v klubové restauraci zajišťoval pravidelný přísun bílkovin a energie. Na hrstku borců, kteří zvolili formu fotbalového kempu s ubytováním, čekaly dvoulůžkové pokoje v ubytovně v městských lázních přímo ve sportovním areálu.

Unaveni, ale spokojeni a plni nových zkušeností a zážitků se v pátek odpoledne rozjeli všichni zúčastnění do svých domovů. Pořadatelé věří, že se s většinou z nich příští rok znovu setkají. Již 21. srpna zavítají na fotbalový kemp FK Čáslav mladší spoluhráči, narozeni v letech 2006 - 2010.

Stanislava Šindelářová