ZNOJMO – ČÁSLAV 1:2 (0:2)

„Čáslav hrála velice chytře, v prvním poločase se jí podařilo vsítit dvě branky. Věděli jsme to už před zápasem. Když se soupeři podaří vstřelit branku, bude bránit zuby nehty. To, že Čáslav dala branky dvě, a pak výsledek ubránila, je vypovídající," uvedl hlavní trenér Znojma Leoš Kalvoda.

Šťastný byl i trenér hostí. „Je to krásný pocit, vyhrát na trávníku favorizovaného Znojma. Zvlášť poté, kdy jsme hráli přesně to, co jsme si před zápasem řekli. Myslím, že to bylo vidět i na hřišti, kde jsme v první půli jasně dominovali. Druhou část jsme odehráli pod tlakem. Znojmo velice kvalitně útočilo a my měli štěstí, že dalo jen jeden gól. Mělo hodně standardních situací, centrů a střel. Jsem rád, že utkání dopadlo takhle," řekl po zápase hlavní trenér Čáslavi Ivan Kopecký.

Znojmo muselo hrát v pozměněné sestavě, chyběl Avdič, který odpykával trest za žlutou kartu. „Myslím, že se to na naší hře vůbec nepodepsalo. Měli jsme šance, bohužel jsme si vše pokazili sami. Soupeř hodně těžil z brejků. Byli jsme na to nachystaní, věděli jsme to. Druhý gól, který jsme dostali, byla z našeho rohu, to jsme celé doslova pohnojili. Bohužel jsme to pak již nedohnali," věděl brankář Znojma Vlastimil Hrubý.

V utkání padlo dohromady sedm osm žlutých karet a jedna červená. Na hřišti se kvůli tomu občas odehrály ostré slovní potyčky. „Věděli jsme, že Čáslav hraje perfektně zezadu, agresivně, že dohrává každý souboj. Znali jsme hru soupeře. Pokud se s ní nedokážeme srovnat, nemůžeme pomýšlet na nějaké vyšší příčky," prohlásil Kalvoda.

Podobně se o kartách vyjádřil i trenér hostů. „Nemyslím si, že utkání bylo přímo agresivní. Rozhodčí pouze nastavil takový metr. Já tam navíc neviděl žádné záludné fauly z obou stran. Červenou kartu můžu těžko hodnotit. Pokud ale rozhodčí uznal za vhodné ji udělit, tak to asi opravdu bylo vhodné," uznal Kopecký.

Z pohledu brankáře domácích však fauly nebyly tak hrozné. „Hráli hodně do těla, to je pravda. Ale my se s tím neumíme vypořádat. To je náš problém. V devadesáté druhé minutě jsem pak šel před bránu soupeře, kde jsme měli rohový kop. Nikdo mě nefauloval, navíc jsem málem vstřelil branku. Hostující gólman mi ale vzal míč skoro z hlavy. Zezačátku jsem navíc měl reflex jít po míči rukama," usmíval se Hrubý.

Znojmo poprvé prohrálo před domácími zraky. Navíc s Čáslaví. „Občas se nám to stane. S týmy které nechtějí hrát fotbal, prostě neumíme hrát. I když, Čáslav fotbal hrát chtěla, hrála velice slušný fotbal. Ale dala dvě branky a pak jen bránila. A to do konce zápasu. Nechtěli jít dopředu a hlavně hráli důrazně. To na nás platí," věděl Leoš Kalvoda.

Další zápas odehrají znojemští fotbalisté na trávníku předposledního Mostu. „Máme teď takovou smolnou minisérii. Věřím, že si hráči budou chtít spravit chuť právě v Mostě," uzavřel Kalvoda.

Statistiky

Branky: 71. vlastní Pollalis - 6. Krmenčík, 22. Fikejz. Rozhodčí: Mikel - Tacina, Plesar. ŽK: Buchta, Vašíček, Šilinger - Krmenčík, Karal, P. Efthymiadis, Prášil, Synek. ČK: 49. Karal. Diváci: 510. Znojmo: Hrubý - Hříbek, Odehnal, Jonov, Šilinger - Okleštěk, Nepožitek (46. Hnaníček), Buchta (65. Lukáš), Lacko, Cihlář (65. Mandula) - Vašíček. Trenér: Kalvoda. Čáslav: Ducheček - Charuza, Achemaistos, Karal, Kunášek - Pollalis - Prášil, P. Efthymiadis, Krmenčík (68. Kučera, 82. Synek) - Fikejz (76. Blaudet), Ujec. Trenér: Kopecký.

Vojtěch Pojer