Nejlépe z okresních mančaftů si vede Sázava a mohla by zaútočit na podzimní prvenství. Vždyť je třetí na první Poříčí ztrácí pouhé dva body. Sázava k dnešnímu dni neprohrála už 5 utkání v řadě a získala v nich 13 bodů. Nováčkovská euforie tak na Kavalier působí parádně. Anebo je to tím, že má Sázava kompaktní a zkušený kádr, doplněný dravým mládím v čele se střelcem Švecem?

O poznání lépe než loni si vedou Zbraslavice, které se dokázaly vypořádat i s dlouhodobým zraněním brankáře Potměšila a střelce Radima Truksy. Do branky zaskočil Kutnohorák Vavřina a střeleckou listinu Zbraslavic místo Truksy pravidelně plní znovu oživený Milan Čálek. Svěřenci trenéra Jursíka jsou ale osmí s pěti bodovým náskokem na sestupové pozice. Zbraslavičtí si výrazně polepšili v 5. až 7. kole, kdy uhráli sedm bodů. I v jejich silách je hrát ve vyšších patrech tabulky.

Naprosto za očekáváním je Bílé Podolí. Po změně trenéra a okysličení zkušeného kádru mladými hráči se zdá být 11. místo a 10 bodů poněkud málo. Začátek měly Kobylky dobrý, ale pak usnuli: V rozmezí 3. až 7. kola získaly pouhé dva body! Momentálně už jsou pět zápasů bez výhry. Mnohdy chybí Podolským jen štěstí, ale mají síly na to, aby v posledních dvou domácích zápasech uhráli 6 bodů.

Utrápenou sezonu mají v Tupadlech. Tým už 6 zápasů v řadě nevyhrál, naposledy ve 4. kole doma proti Chotýšanům 1:0. A tak se není čemu divit, že jsou svěřenci trenéra Krajíčka poslední s pouhými čtyřmi body. A před posledními třemi koly a těžkým losem to vypadá, že Star na poslední příčce i přezimuje. Co může stát za špatnými výkony? Špatná morálka hráčů, neproměňování vyložených šancí a nevhodný výběr posil.