Na úvodní branku utkání se čekalo až do samého závěru prvního poločasu. Ve 40. minutě byl důrazný hostující Pečínka a na hranici faulu obral o míč Černého a následně poslal přihrávku mezi penaltu a malé vápno Fingerhutovi, který poslal míč do sítě - 0:1.

Vyrovnání se Kutnohorští dočkali po hodině hry. Martin Frejlach přetáhl trestný kop z levé strany na zadní tyč, kde našel Černého, který míč vrátil zpět před branku, kde se po několika odrazech dostal k Šestákovi, a ten skóroval. Hosté byli blízko druhé brance v 75. minutě, kdy nastřelili břevno. Gólem poté neskončil ani rychlý protiútok domácího Hačky, který jej zakončil střelou do boční sítě, a tak se týmy rozešly smírně po remíze 1:1.

Radek Kulhánek: Stále bojujeme s řadou zranění a nemocí

„Sehráli jsme klasické přípravné utkání. Opět jsme řešili problémy se sestavou. Děkujeme tímto hráčům z našeho béčka, že nám přišli pomoc. Své role se shostili velmi dobře a dokonce se mi potvrdilo, že je tam minimálně jeden hráč, který by nám mohl pomoci i v jarní části sezony," konstatoval trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Spartu trápí četná marodka. „Neustále se potýkáme se zraněními, nebo s nemocemi. Musíme vzhlížet k lepším zítřkům. Doufám, že se v týdnu vrátí do přípravy Cimr s Nekvindou. Bohužel se ještě nezapojí Skokan, jelikož je nemocný a příští týden odjíždí na hory. Uvidíme, jak na tom bude Kulhánek a co se týče Vocela, tak tam to bude asi dlouhodobější," uvedl kutnohorský kouč a dodal: „Musíme nějak řešit doplnění kádru, protože nás opustili Regner s Váchou, kteří nechtěli v Kutné Hoře být. Naší prioritou není držet zde hráče, kteří u nás nechtějí působit. Ještě jejich odchody ale řešíme po finanční stránce, případně hráčské náhradě. Uvidíme také, jak na tom budeme s brankářem, protože jediným, který zde naštěstí zůstal, je Jeřábek."

V týdnu čeká kutnohorské fotbalisty pestrý program. „V pondělí jdeme na takzvané TRX, což je cvičení s lany. V úterý mají hráči volno, ve středu je čeká trénink na umělce, ve čtvrtek kruhový trénink s trenérkou Machovcovou, v pátek znovu umělka a v sobotu přípravný zápas se Zápy," prozradil nejbližší program Kutné Hory trenér Kulhánek.

Kutná Hora - Rejšice 1:1 (0:1)Branky: 64. Šesták - 40. Fingerhut. Rozhodčí: Poklop - Kracík, Procházka.
Kutná Hora: Jeřábek - F. Nedvěd, Černý, Franc, M. Frejlach - Hačka, Šindelář, Piskač, Šesták - Hradílek, Semrád. Střídali: Michálek, Jarkuliš, Vojáček. Trenér Radek Kulhánek.
Rejšice: Novák - Bým, Kopecký, Putorík, Pečínka - Herman - Fingerhut, Zörkler, Kořínek, Sameš - Jon. Střídali: Mareš, Dohnal, Fiksel. Trenér Miroslav Hruška.

Adam Procházka