„Podali jsme katastrofální výkon s nezodpovědným přístupem. Vůbec jsme si neuvědomovali, že se hraje mistrovský zápas,“ zlobil se kouč Radek Kulhánek. Po zápase si měl s hráči co říct. Vždyť prohráli s posledním týmem tabulky. „Soupeř byl ve všem lepší. My jsme propadali ve všech fázích,“ nechápal trenér.
Přitom se Spartě v 78. minutě podařilo snížit na 1:2, když se po rohovém kopu dostal balon k Cimrovi a ten propálil brankáře Klímu. Jenže místo tlaku a vyrovnání inkasovali Kutnohorští potřetí. „Dali jsme si polovlastní gól a zaslouženě jsme prohráli,“ uznal Kulhánek.
V sobotu se rapidně ochladilo a napadl sníh. Mohly se na mladých hráčích Sparty podepsat i tyto faktory? „Vypadalo to, že nemáme chuť. Jen když jsem viděl, jak naši mladí hráči nebyli oblečení. Nevzali si nákrčníky ani rukavice. Soupeř má staré zkušené hráče jako Pařízka nebo Klímu a ti jezdili po zadku. Vědí, co znamená hrát o záchranu. Udělali pro výhru maximum a odměna se dostavila,“ řekl kutnohorský kouč.

Jeho týmu nyní nezbývá nic jiného. Musí makat a co nejdříve se zachránit. „Dostali jsme se do špatné situace. První zápas jsme nehráli a nyní jsme prohráli doma. Bude hodně složité kluky nakopnout. Mám strach, že si vůbec neuvědomují, co to znamená. Jde o mladé kluky z dorostu, kteří hráli uzavřené soutěže bez sestupu. Nevědí, co je tlak. Nyní si mysleli, že se nemůže nic stát. Navíc s týmem, který měl devět bodů,“ pěnil dál Kulhánek. Sám řekl, že kdyby takový zápas prohrál, už by ani nechtěl dál hrát fotbal. Narážel hlavně na to, že jeho tým porazili hráči jako Klíma nebo Pařízek, jimž je hodně nad čtyřicet let.
„Naši mladí introvertní hráči si řeknou, že prohráli, že se to stane. Já bych takovou porážku neskousl,“ zdůraznil Radek Kulhánek a dodal: „Bude těžké kluky donutit a namotivovat, aby chtěli soupeře sežrat.“

Kutná Hora – Poříčany 1:3 (78. Cimr – 15. Kmoníček, 50. Janda, 84. Koula). Kutná Hora: Malý – Franc, Hradílek, Piskač, Marek, Saulich, Nekvinda (58. Svoboda), Kulhánek, Cimr, Semrád, Filipec. Trenér Radek Kulhánek.