„S průběhem přípravy jsem zatím spokojen. Hlavně, co se týče docházky,“ pochvaloval si předsezónní dril Radim Truksa, trenér Sparty.

Na prvním tréninku se mu hlásilo sedmnáct svěřenců natěšených na fotbal. V přípravných duelech se jeho svěřencům zatím příliš nedaří, ovšem to bude z velké části způsobeno tím, že hrají proti týmům z vyšších soutěží. „Hrajeme přátelská utkání se soupeři z vyšších soutěží, takže jsme zatím nezvítězili, ale doufám, že nás to posilní do mistrovských utkání,“ nechal se slyšet Truksa.

A co očekává od nadcházejícího soutěžního ročníku? „Už pár let, vždy před sezonou, říkáme, že chceme postoupit. Tak to teď říkat nebudeme. Chceme hrát nahoře a předvádět dobrý fotbal,“ netají své cíle kouč Kutné Hory, desátého týmu uplynulého ročníku I. A třídy.

Na příchodech se zatím v Kutné Hoře ještě pracuje. „Zatím přišel Tomíšek. Z dorostu přišli Brant a Rumpli, zpět z hostování se vrací Hájek,“ vyjmenoval příchody Truksa. „A co odchody? Z týmu odešli Štainz, Jouza, Vodička a Šchwarz,“ sdělil trenér ČKD.

Radost musí mít trenér i z toho, že se zatím jeho svěřencům vyhýbají zranění. „Ano, víceméně je to zatím bez zranění. Až tedy na brankáře Stoupu, který má na čtyři týdny sádru na ruce, což se mu přihodilo v posledním přátelském utkání,“ osvětlil zdravotní stav svých svěřenců Truksa.

Stoupu by měl prozatím nahradit gólman Josef Hájek, kterého čeká první rok v mužské kategorii. Je kmenovým hráčem Sparty, dorosteneckou kariéru strávil v dorostu AFK Kolín a letní přípravu načal v kádru nováčka krajského přeboru z Polep. Poté se zapojil do přípravy svého mateřského klubu. Zatím stál v brance, jak v přípravném utkání se Zápy (1:5), s Dobrovicemi (1:3) i s Převýšovem.

Kutnou Horu čeká v sobotu ještě poslední přátelské utkání, a to s účastníkem krajského přeboru, s týmem Polabenu Nymburk. Utkání začne v Kutné Hoře v 17 hodin. A Sparta bude chtít zapracovat hlavně na hře směrem dozadu. „Dostáváme hodně gólů. Na tom musíme zapracovat. Je to asi způsobeno těžkými soupeři. Doufám, že v mistrovské sezóně se tomuto vyvarujeme," dodal závěrem Radim Truksa, kouč Kutné Hory.

Zdroj: Denis Jeřábek