Už Vám dorostly vlasy, které jste musel shodit po postupu?
Trochu. Roste to pomalu. (směje se)

Jak se změna vizáže ujala v rodině?
První pocity byly smíšené. Manželka o tom věděla dopředu, ta to skousla. Moje sedmiletá dcera bohužel dva dny brečela, ale už si zvykly. (směje se)

Už máte po oslavách?
Už jo. Sezonu jsme zakončili po posledním utkání s Pyšely. Teď už myslíme na novou sezonu.

Nemrzí Vás s odstupem času, že jste skončili druzí?
Když se podíváme na tabulku a vidíme, že jsme skončili o bod druzí, tak nás to může mrzet. Na druhou stranu si myslím, že kdyby Čáslav neměla před posledním kolem jistotu prvního místa, tak by ten zápas odehrála jinak (Čáslav B – Zeleneč 2:5, pozn. red.). Čáslav B vyhrála soutěž zaslouženě, byla nejlepší.

Truksa: Vodičkovi patří velký dík

Kutná Hora po poměrně dobrém podzimu skvěle odstartovala jarní část. Bylo právě tohle nejdůležitější ke konečnému postupu?
Určitě, protože první kolo bylo odložené. Od zápasu doma s Bakovem, kterým jsme začínali, jsme pět kol v řadě vyhráli a to nás katapultovalo za Čáslav. Dostali jsme se na druhé, postupové místo a už jsme ho nepustili.

V té době hlavně pomohly branky Vnislava Vodičky.
Sláva měl famózní vstup do jara, kdy dal vítězný gól doma s Bakovem. To samé se mu povedlo za týden v Týnci, kdy dal oba góly, druhý navíc v nastaveném čase. Tím nás nakopl na celé jaro a určitě mu patří velký dík.

Celé jaro jste hráli hodně týmově s jednou individualitou – Jakubem Vančurou. On byl zřejmě hlavním článkem týmu.
Nechci vyzvedávat výkony jednotlivců v celé sezoně, to ani nejde. Mohli bychom vyzdvihnout Jirku Luňáčka, který dal šestnáct gólů, nebo Jakuba Vančuru, který spoustu gólů dal a připravil. My jsme, jak říkáte správně, působili jako tým a díky týmové práci jsme dosáhli na postup.

Na jaře vám pomohl příchod Radovana Kličky. Jak je to s ním? Zůstane v týmu?
Radovan Klička na devadesát devět procent zůstane. Všichni, kdo na fotbal chodili, viděli, že od prvního zápasu se stal hlavní postavou mužstva a na jaře nám hodně pomohl. Bylo by to velké oslabení, kdyby nás měl opustit.

Kdo Vám jako první gratuloval z osobností města po postupu, jelikož pro Kutnou Horu byla I. A třída ostuda. Kdo si před Vámi oddychl jako první?
Těch lidí bylo víc, nerad bych na někoho zapomněl. U některých mě to dokonce překvapilo. Musím ale říct, že jeden z prvních byl pan místostarosta Vančura, majitel Silnic pan Holík a třeba v neposlední řadě i bývalý trenér Kutné Hory Roman Oliva.

Truksa ve Zbraslavicích končí

Jaké jsou ambice do krajského přeboru? Bude těžké se s tímto týmem udržet?
Přehnané ambice mít nemůžeme, vzhledem k mužstvu, jaké tu je. Zároveň nepočítám, že by se tým až tolik měnil. Chceme hrát tak, abychom se vyhnuli bojům o záchranu, protože v krajském přeboru se dá spadnout i z dvanáctého místa, o čemž se Kutná Hora přesvědčila. Můj osobní cíl je hrát okolo osmého místa a těmto problémům se vyhnout.

Na jakých postech byste chtěl tým posílit?
Vzhledem k tomu, že máme jen jednoho gólového útočníka, kterým je Jirka Luňáček, tak přemýšlím o tom, že bych tým doplnil o dalšího gólového útočníka. Pak musíme zvýšit konkurenci, tudíž chci, aby přišli dva až tři lidi.

Můžete být konkrétní?
Některá jména už vím, ale říkat je zatím nebudu.

Budete shánět k sobě asistenta?
Asistenta už shánět nebudu, protože jsem oslovil dva trenéry, o které jsem měl zájem. Bohužel jsou vázaní v jiných klubech, takže to nedopadlo. Nikoho jiného momentálně oslovovat nebudu.

Jak je to s Vámi a angažmá ve Zbraslavicích, protože v krajském přeboru už to bude náročnější?
Bude to náročnější. Navíc krajský přebor dopodrobna neznám, protože jsem se hlavně věnoval I. A třídě, tak budu muset jezdit soupeře sledovat dopředu. Tím pádem je moje působení ve Zbraslavicích u konce.