Čáslav začala zápas špatně. Už ve 3. minutě se trefil domácí Novák a navíc v 10. minutě dostal červenou kartu čáslavský stoper Růžička. „Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně. Upozorňovali jsme se na začátek zápasu, ale opak byl pravdou,“ hlesl trenér hostí Radim Truksa a pokračoval: „Do utkání jsme vstoupili katastrofálně. Hned po první kolmici nám propadli oba stopeři a prohrávali jsme. V páté minutě nás po podobné situaci zachránil Michal Kubát.“

Vše korunovala červené karta Růžičky. „Fauloval na úrovni kruhu na polovině hřiště domácího hráče. Podle sudího šlo o červenou kartu. Možná trochu přísnou, což ale nechci řešit. Šílený vstup do zápasu. Utkání jsme dokázali pokazit během první deseti minut,“ zlobil se Truksa.

Na velkém pardubickém hřišti bylo jasné, že Čáslav nevydrží hrát osmdesát minut v deseti vyrovnanou partii. Nebo zápas otočit. Mužík do přestávky zvýšil na 2:0 a po přestávce ten samý hráč pečetil výsledek na 3:0!

„Do druhé půle jsme šli s cílem bránit, abychom mohli posledních dvacet minut otevřít hru a vstřelit kontaktní gól. I když jsme hráli směrem dozadu dobře a poctivě, tak se domácí dostali do prvního zakončení a tečovanou střelou dali třetí branku. V tu chvíli bylo nadějích,“ dodal Radim Truksa.

Pardubice B – Čáslav 3:0 (3. Novák, 26. a 66. Mužík) ČK: 10. Růžička (Č). Čáslav: Kubát – Kořínek, Růžička, Vebr, Vančura, Petrů, Strnad (73. Fuxa), Dastych (29. Kunášek), Vocel, Hannich (66. Richard), Skokan. Trenér Radim Truksa.