„Jsem maximálně spokojen, do utkání jsme šli s jasným cílem - vyhrát a zajistit si s předstihem krajské finále. A to se nakonec povedlo!“ radoval se trenér kutnohorského celku František Onderka a navázal: „Na začátku to kluky asi svazovalo, dlouho jsme se nemohli dostat do pořádné kombinace, soupeř také dobře bránil. Po vystřídání se naše hra zjednodušila a konečně přišly i uklidňující góly.“ Ve 20. min. poprvé skóroval Komma, když si nádherně naběhl na Koubského rohový kop a hlavou nedal brankáři žádnou šanci. O chvilku později Balog našel uličkou Koubského, ten posunul na Pavlíka a ten ranou z dvanácti metrů prostřelil gólmana 2:0. Branka na 3:0 byla zcela identická jako ta první, jen s tím, že na roh Koubského naskočil Balog a i on nekompromisně skóroval hlavou.

Ve druhé půlce Kutnohorští utkání kontrolovali, dali dva slepené góly, když Šlejmar s Novákem proměnili své sólové úniky. Pak ale zvolnili a soupeři dovolili výsledek snížit. „To mě trochu mrzí, ale důležité je, že jsme postoupili do krajského finále!“ zdůraznil František Onderka.

Kolín - Kutná Hora U-12 2:5 (0:3)

Branky OFS K. Hora: 20. Komma, 24. Pavlík, 27. Balog, 48. Šlejmar, 49. Novák. OFS Kutná Hora: Pochoň - Vinický, Martin Štěpánek, Marek Štěpánek, Komma - Stieber, Koubský, Danyi, Piskač - Šlejmar, Novák. Střídali Pavlík, Balog, Bartoš, Mykiska, Jelínek, Kadlec.

„Kolín porážku v prvním zápase nesl těžce, neboť on byl právě v tomto ročníku před soutěží favoritem. Proto jsme očekávali těžkou odvetu,“ poznamenal trenér František Onderka. Tomu také odpovídal první poločas: Kolín zatlačil hosty hned od začátku, měl jasnou převahu. „My jsme se dostali pouze do dvou brejkových situací, které ovšem Tancer se Škodákem nevyužili,“ litoval kouč a pokračoval: „Kluci ale hráli zodpovědně v obraně a podporováni bezchybným výkonem brankáře Ronovského udrželi bezbrankovou remízu.“

Druhý poločas začal úplně jinak: Hned v první minutě se Kutnohorští po soupeřově chybě dostali do vápna a tam promarnili neskutečných šest tutových šancí, které soupeř ve čtyřech případech odvracel z brankové čáry! „To byla velká škoda!“ vydechl trenér a doplnil: „Do poloviny poločasu se soupeř nemohl vůbec vzpamatovat, na hřišti jsme dominovali, ale z dalších šancí jsme bohužel také neskórovali. A tak přišel zákonitý trest. Z ojedinělého útoku Kolínští rozhodli - z autového vhazování balon propadl ve vápně k volnému hráči, naše obrana zaváhala a Ronovský už neměl šanci situaci zachránit. Kolínu narostla křídla, neboť nás potřeboval porazit větším rozdílem než u nás prohrál. I Kluci, ale konec utkání zvládli a tak o finalistovi se rozhodne v jarním posledním utkání s Nymburkem, kde nám stáčí jakákoli výhra. Škoda toho gólu, myslím že utkání by více slušela remíza, pro tu jsme tam jeli. Nevadí, věřím, že kluci to na jaře zvládnout v pohodě a že se také podívají do finále. Už takhle je to více něž úspěšná sezóna, jak výsledkově, herně a i proto, že reprezentaci netvoří jen tři nebo čtyři kluby jak to v předchozích letech bývalo!“

Kolín - Kutná Hora U-13 1:0 (0:0)

OFS Kutná Hora: Ronovský - Kmoch, Basl, Růžička, Albrecht - Škodák, Beneš, Jelínek, Pipek - Tancer, Míča. Střídali: Jenčík, Vašíček, Turkovský, Vojáček, Šmidrkal.

Zdroj: fotbalový zpravodaj OFS Kutná Hora