Jaké jsou důvody tvého návratu do Čáslavi?
Všude dobře doma nejlíp! Do Vlašimi jsem šel s cílem zůstat tam jeden rok. V dalším působení jsem tam neviděl perspektivu, tak jsem potřeboval změnu a vrátil se do Čáslavi.

Byl ze strany Vlašimi zájem si tě udržet i pro nadcházející sezónu?
Zájem měli. Nabídli mi, jestli bych u nich nechtěl pokračovat, ale já to z již vyřčených důvodů odmítl.

Jak hodnotíš uplynulý rok ve Vlašimi?
Co se týče materiálního zajištění, tak podmínky ve Vlašimi jsou na vysoké úrovni. Po sportovní stránce mi zcela určitě prospěly tréninky s A týmem, který postoupil do ČFL. Překvapilo mě, že většina tamní veřejnosti si myslí, že vlašimské céčko je na vyšší úrovni než béčko.

Jaké jsou tvé pocity po prvním týdnu letní přípravy v Čáslavi?Po roce jsem se opět pořádně zpotil! Ve Vlašimi se na kondici příliš nedbalo, převažovala práce s míčem. Z hlediska kondice se cítím trošku zanedbaný, ale od nynější letní přípravy si slibuji, že se vrátím na původní úroveň. Prozatím tréninky nejsou tak strašné, klidně by to mohlo být tvrdší, ale pokud to bude pokračovat v tomto duchu, tak budeme na soutěž připraveni kvalitně. Jsem přesvědčen, že v I. A třídě nebudeme hrát podřadnou roli, ba naopak…

Po roce máš opět možnost vstoupit do čáslavské kabiny. Vypozoroval jsi nějaké změny ve zdejší atmosféře?
Jakmile jsem spatřil a uslyšel Pavla Krále, došlo mi, že je vše při starém!
Během minulé sezóny jsi dvakrát změřil síly se svými nynějšími spoluhráči. Jaké to pro tebe bylo, postavit se jako soupeř proti hráčům, se kterými si v

Čáslavi hrál již od žáků?
Na oba zápasy jsem se moc těšil. Hrál jsem v té době proti bývalým, takže jsem byl dostatečně motivován. Ve druhém zápase jsem se cítil lépe, protože jsem hrál v útoku. Navíc jsme v tom zápase byli vyrovnaným soupeřem a alespoň bod jsme měli ve Vodrantech získat.