Oldřich Abrhám z Čáslavi po utkání sdělil, že hosty namíchly řeči o tom, že je Čáslav dobrým soupeřem na rozehrání a že umí jen bránit. „Takže jsme se sportovně pomstili a odvážíme si tři body. Chtěli jsme tady předvést ofenzivní výkon a dokázat domácím, že nejsme týmem, který jen brání. Ostatně kdo nás sledoval celou sezonu, tak to musí vědět. Jsme rádi, že se nám to povedlo,“ poznamenal Abrhám.

Poté dodal: „Na dnešní výhře je vidět, že ani miliony, ani velcí hráči neudělají nic proti týmovému výkonu a proti hráčům, kteří jdou odhodlaně a statečně za výsledkem. Musím přiznat, že nás ve druhé části Karviná dostala pod tlak, ale ne vinou kombinací, spíše díky standardním situacím. Když zhodnotím objektivně celý zápas, pro úspěch jsme podle mého názoru udělali více. Devadesátá minuta pro nás byla velmi příjemná.“

Čáslavský trenér také ocenil výkon svých mladíčků a fakt, že ani za nepříznivého stavu se jeho tým nepoložil. „Je třeba vidět, že do toho prvního gólu jsme měli dvě vyložené šance a Karviná jen jednu. Musím klukům poděkovat za předvedený výkon. Obávali jsme se, jak to zvládnou, přeci jen máme v týmu spoustu kluků ročníků 1991 90. Nicméne dokázali, že jsou schopni se prosadit. Například mladí kluci jako Voltr nebo Džafič. Myslím, že útok bude naší silnou zbraní, máme to vepředu slušně poskládané, v ofenzivě nám operují techničtí, dynamičtí hráči, takže ano, na útok budeme letos spoléhat,“ loučil se s Karvinou Oldřich Abrhám.

Domácí kouč Karel Kula naopak nebyl spokojen ani s hrou, ani s výsledkem. „S výsledkem určitě ne, s výkonem možná částečně, ale i k němu mám hodně výtek. Po obratu na 1:2 jsme například úplně přestali hrát naši typickou hru přes křídla. Na hřišti nebyl žádný hecíř, který by ostatní usměrnil a dal hře myšlenku. Pak jsme jen nakopávali balony a to není to, co bychom měli produkovat,“ ohradil se Kula proti výkonu hráčů.

Po utkání jej hodně štvaly obě obdržené branky. „To jsme dali Čáslavi pěkný dárek. Oba góly byly z kategorie laciných a zbytečných. Hráči při nich vůbec nešli proti míči. Těm situacím se dalo bez potíží zabránit. Pak jsme se rázem ocitli pod psychickým tlakem a na place se neukázal nikdo, kdo by ostatní zvedl. Někteří hráči to psychicky zkrátka nezvládli,“ kritizoval trenér MFK OKD.

Přestože v první půli byl k vidění ofenzivní tempo fotbal, ve druhé, kdy už hra neměla takový spád, si domácí i přes nepřesvědčivý výkon vytvořily velké šance na srovnání. „Byly tam dvě tyčky, takže nám chybělo i štěstíčko, ale na to se nelze vymlouvat. Já vidím především nedostatečné provedení našich hráčů dotáhnout útočné akce do konce. Snaha tam byla, to ano, ale myšlenka a pohyb ne. Je to škoda, protože vím, že hráči natrénovano mají. Ale po druhém gólu byli toporní a nepředvedli to, na co opravdu mají,“ mínil Kula, který ocenil hru soupeře.

„Čáslav hrála skutečně výborně. Věděli jsme, že její ofenzivu dokáží podpořit i tři hráči. Bohužel jsme ji nastartovali dvěma hrubkama v obraně a ve druhé části už nás soupeř nepustil do souvislého tlaku. Je to facka, takový start jsme si rozhodně nepředstavovali, ale musíme se z toho vzpamatovat. Nic jiného nám nezbývá,“ poznamenal závěrem Kula.