III. třídu vyhrály Chotusice se čtrnáctibodovým náskokem. „Cíl, který jsme si na začátku dali - vyhrát III. třídu, se podařilo naplnit, takže jsme všichni spokojení," usmíval se předseda chotusického klubu Dušan Roubíček.

„Sezona neměla hladký průběh," upozornil Roubíček a vysvětlil proč: „Na podzim jsme sehráli těžké zápasy. O gól jsme vyhráli ve Žlebech i Křeseticích. Stejně tak i v Suchdole. V posledním zápase na podzim jsme pouze remizovali v Červených Janovicích. Vyrovnávali jsme pár minut před koncem. Na podzim to bylo těsné. Začátek jara byl také rozpačitý. Z prvních třech zápasů jsme získali pět bodů. Sezona nebyla jednoduchá, jak to ve výsledku vypadá."

Chotusice postoupit chtějí, otázka však zní, kdo půjde s nimi. Suchdol B postup odmítá. „Postupovat nechceme. Béčko zůstane ve III. třídě a céčko zrušíme. Někteří starší hráči béčka chtějí skončit a nebudeme mít tolik hráčů. Tým bude namíchaný z obou celků," prozradil suchdolský funkcionář Emil Novotný.

Nabídku postupu tak dostanou celky, které se umístily za Suchdolem B. Třetí skončilo Bílé Podolí B, ale to je na tom podobně. „My také postup odmítáme," říkal jednoznačně Bohuslav Šváb a dodal: „Patříme mezi nejstarší mužstvo ve III. třídě a případný okresní přebor bychom už asi neutáhli."

Do okresního přeboru se nechce ani čtvrtým Klukům. „Kluky postup také odmítají. Půlka chce postoupit a půlka ne, ale po posledních třech zápasech jsem řekl, že nepůjdeme. V okresním přeboru bychom udělali ostudu a to nechci," má jasno hrající trenér Pavel Píška.

Pojďme tedy na páté místo, které obsadily Křesetice. A konečně se dozvíme rozuzlení. „Pokud nás Okresní fotbalový svaz v Kutné Hoře oficiálně osloví, tak bychom postup z devadesáti devíti procent vzali," potvrdil funkcionář Křesetic Lubomír Ledvina. To by znamenalo, že by se Křesetice po roce vrátily do nejvyšší okresní soutěže.