Kladno/Kročehlavy - Kutná Hora 2:4 (1:2)

Starší dorostence čekal těžký zápas. Jen, co vystoupili z autobusu, si museli vyslechnout od domácích hráčů několik peprných výrazů. Bylo vidět, že podzimní zápas, který nezvládli hlavně svojí nedisciplinovaností, jim pořád ležel v hlavě. No a dá se říct, že podobně dopadl i tento zápas.

V 9. minutě po nedůrazné hře obrany hostů dovolili domácím vystřelit. Střela byla chytatelná, bohužel skončila v síti 1:0. Hosté potom zapnuli a začali domácí přehrávat. V 17. minutě po krásné kombinaci, kdy Fuksa nahrál Výbornému, ten posunul Nekolovi, který byl faulován brankářem. Míč si na značku pokutového kopu postavil Bareš a nedal brankáři šanci - 1:1. V 25. minutě byl v průniku Papoušek. Následoval další faul ve vápně a tak se kopala další penalta. Tentokrát ji kopal Zeman a úspěšně 1:2.

V 70. minutě Výborný nahrál Papouškovi, ten obešel dva obránce a prostřelil brankáře - 1:3. Uklidnění přišlo v 78. minutě, kdy Výborný poslal Nekolu ještě na vlastní polovině do brejku, tím se vyhnul ofsajdu a útok zakončil přesnou střelou do domácí sítě - 1:4. Minutu před koncem domácí po zahrání trestného kopu a přesné hlavičce snížili na 2:4.

Bohuslav Šváb (trenér): „Domácí nám svojí nedisciplinovaností dopomohli ke třem bodům. Naši hráči šli od začátku za vítězstvím, i když se nám hra nedařila podle mých představ. V týdnu jsme měli několik nemocných hráčů a bylo to na jejich hře znát. Přesto musím kluky pochválit za odvedený výkon. Tentokrát se nenechali vyprovokovat domácími hráči ani diváky, kteří tam vytvořili velmi nefotbalové prostředí. Pro nás tento zápas byl jako nějaké finále. Situace se na konci tabulky zamotává a tak nás čekají ještě dva těžké zápasy.“

Branky Kutné Hory: 17 pok. kop Bareš, 25. pok. kop Zeman, 70. Papoušek, 78. Nekola. Kutná Hora: Rohlíček - Kraus, Bareš, Nedvěd, Koubek, Fedor, Papoušek, Nekola, Fuksa, Výborný, Zeman (58. Pospíšil, 85. Křížek). Trenér Bohuslav Šváb.

spartakh.cz