„Zápas jsme odehráli na přírodní trávě v Ratajích nad Sázavou. Za to, že nám zde poskytli hřiště jsme velmi rádi. Za hrací povrch byl rád i náš soupeř z Poříčí. A to z toho důvodu, že to prozatím vypadá, že první kola by se už měla hrát na přírodním trávníku," řekl na úvod trenér fotbalistů Sázavy Pavel Chuchla.

První poločas toho mnoho nenabídl. Chléb se lámal až po přestávce. „Poříčí bylo velmi kvalitní soupeř z druhé skupiny I. A třídy. První poločas probíhal v poklidném tempu a dalo by se říci bez šancí. Nejvážnější šanci jsme měli my, ale na druhou stranu Poříčí mělo více ze hry," shrnul první poločas Pavel Chuchla a pokračoval: „Druhý poločas zahájilo Poříčí dvěma neproměněnými šancemi. Poté jsme hru srovnali a podařilo se nám otevřít skóre. Tím jsme se nakopli a začali jsme být lepším týmem. Následně jsme zvýšili na 2:0. S hrou jsem byl v těchto chvílích spokojen. Bylo velmi těžké vyrovnat se s terénem, který nebyl nejlehčí, ale podmínky měla obě mužstva stejné. My jsme inkasovali po naší chybě, ale dotáhli jsme nakonec zápas k vítězství."

Výhra sázavské potěšila, ale vědí, že opravdová prověrka je teprve čeká. „Jednalo se o velmi vyrovnané utkání, které mohlo skončit jakýmkoliv výsledkem. Sice jsme 2:1 vyhráli, ale kdyby to skončilo 2:2 nebo 2:3, tak by to nebylo až takové překvapení. Samozřejmě panuje spokojenost s tím, že se nám podařilo s tak dobrým týmem, jakým Poříčí je, zvítězit. Ale tento výsledek prakticky neznamená vůbec nic. To, jak na tom jsme, ukážou následující dva, tři týdny," konstatoval Chuchla.

Sázavě chybí Foltýn, Štěpán a Říčař, kteří se potýkají se zraněními, a tak Sázava hledá náhrady. „Připravují se s námi dva noví hráči. Konkrétně Martin Srba a Michal Skála. Stoprocentně chceme získat Martina Srbu. Co se týče Michala Skála, tak u něho čekáme na to, jak se on sám rozhodne. Zranění hráči nám hodně chybí, ale doufám, že ti hráči, které máme k dispozici, ukážou své zkušenosti a plnohodnotně zraněné zastoupí.

Sázavu prověří na úvod jarní části I. A třídy druhý tým tabulky. „V prvním jarním kole nás čeká Ostrá, která je trochu jinde, než většina týmů. Budeme muset hrát hodně dobře, abychom uhráli dobrý výsledek. Stoprocentní výkon bude muset podat každý náš hráč, který do zápasu zasáhne," ví sázavský trenér.

Sázava – Poříčí 2:1 (0:0)Branky Sázavy: Chuchla, Švec. Sázava: Burcev (46. J. Hrbek) – Konečný, Mařinec, Šmídek, Chuchla – Jelínek (55. Dušek), Marek, Skála, Král – Švec (55. P. Hrbek), Srba (46. Kuchler). Trenér Pavel Chuchla.

Adam Procházka