Sázava měla parádní začátek. Ve 20. minutě vstřelil první gól Sochor a o čtyři minuty déle se radoval Keltner. „Soupeř byl výborný a fotbalový. Sešel se navíc v plném složení i s hráči Ovčár, kteří do Klů přišli. Věděl jsem, že nás čeká obrovsky těžké utkání. Soupeř se sice neschází pravidelně, protože tihle hráči trénují různě mládežnické týmy, ale zrovna na nás se sešli,“ usmíval se hrající trenér Sázavy Pavel Chuchla.

„Hráli jsme spíše zezadu, ale dvakrát jsme soupeři utekli a dali dva góly. Hosté drželi balon, ale my jsme nehráli špatně. Dobře jsme také bránili. Mohli jsme dát třetí gól, ale ze dvou metrů jsme netrefili odkrytou bránu,“ litoval Chuchla. Neproměněná šance mrzela o to více, když ve 41. minutě daly Kly na 1:2 po brance Miřatského.

Ve druhé půlce začala Sázava také dobře. Sám Chuchla měl na hlavě další gól. „Mezi malým vápnem a penaltou jsem hlavičkoval po standardce, ale gólman můj pokus chytil. Dal jsem málo energie do míče,“ popisoval autor šance a pokračoval: „Následně jsme sice gól dali, ale zřejmě z ofsajdového postavení, takže nebyl správně uznán.“

V 56. a 57. minutě hosté udeřili. Studený nejprve srovnal a Jeník vzápětí otočil skóre pro Kly – 2:3. „Regulérně jsme soupeři dvakrát nahráli. Ztratili jsme dva balony a hosté šli do přečíslení. To by se stávat nemělo. Jednou soupeř uklízel balon do prázdné a podruhé trefil neskutečnou šibenici,“ líčil Pavel Chuchla.
V poslední půlhodině hráli domácí podle svého trenéra výborně: „Začali jsme hosty roztáčet. Oni přestali hrát. Nevím, zda jim došla šťáva nebo chtěli utkání jen dohrát. Na jednou jsme se dostali do obrovského tlaku. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale brankář Kly podržel. Mrzí mě, že jsme utkání nedotáhli do penalt. Soupeř byl kvalitní a zápas měl tempo.“

Sázava – Kly 2:3 (20. Sochor, 24. Keltner – 41. Miřatský, 56. Studený, 57. Jeník). Sázava: P. Hrbek – Marčík, Kyselka (46. Albrecht), Chuchla, Dušek, Sochor (63. Danko), Keltner, Král, Martin Chrpa, Marek Chrpa (75. Stejskal), Kozák. Trenér Pavel Chuchla.